Twój związek diametralnie zmienił się po roku? Ekspertka podaje powód

Ekspertka od związków w krótkim nagraniu na TikToku przyjrzała się czterem etapom, przez jakie przechodzimy w relacji z partnerem. Wyjaśniła, dlaczego po pierwszym roku związek diametralnie się zmienia i dlaczego najwięcej par rozstaje się po trzech miesiącach.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

33-letnia Geena z Los Angeles jest ekspertką od związków. Opublikowała na TikToku nagranie, na którym wyjaśniła, przez jakie fazy przechodzimy w każdej relacji i dlaczego po roku związek diametralnie się zmienia. Podzieliła 12 miesięcy znajomości na cztery okresy: czas idealizowania partnera, czas zauważania niedoskonałości, czas negocjacji i czas zobowiązania. 

Zobacz wideo Pani Janina zdradza przepis na szczęśliwe małżeństwo: Nie wolno się przeciwstawiać, a najpiękniejsze jest to, żeby małżeństwo się szanowało

Czas idealizowania partnera (trwa do trzeciego miesiąca)

Od początku znajomości do trzeciego miesiąca staramy się pokazać z jak najlepszej strony. Z kolei nasza druga połówka ma klapki na oczach i nie zauważa jeszcze naszych niedoskonałości. To okres pełen namiętności, pasji i niedosytu. W tym czasie zakochani mają wrażenie, że spotkali ideał, wymarzoną drugą połówkę. Niestety nie zawsze tak jest.

Czas zauważania niedoskonałości (trwa od trzeciego do szóstego miesiąca)

Ludzie pokazują wówczas swoje prawdziwe oblicze. Zdarza im się nie przywitać o poranku, nie chce im się wychodzić na randki, mniej czasu poświęcają drugiej połówce, a ta z kolei zaczyna zauważać wady partnera. Często dochodzi wówczas do rozstań, bo pragniemy znów "motylków w brzuchu".

Czas negocjacji (trwa od szóstego do dziewiątego miesiąca)

Rozmawiacie o swoich wadach i o negocjujecie, nad czym chcecie pracować w związku. Mówicie, czego nie potraficie zaakceptować. W tym czasie partnerzy pracują też nad zachowaniem równowagi pomiędzy związkiem a swoim własnym życiem.

Jeśli zdecydujesz, że chcesz dalej być z daną osobą, zaczniecie negocjować: czas, pieniądze, przestrzeń i reguły gry

- podkreśliła ekspertka.

Czas zobowiązania (trwa od dziewiątego do dwunastego miesiąca)

Na tym etapie partnerzy mają już wiele za sobą, przepracowali niektóre trudne tematy i mogą zdecydować, czy chcą pójść o krok dalej. Powinni czuć się ze sobą swobodnie i bezpiecznie.

Na tym etapie ludzie zaczynają się zastanawiać, czy razem zamieszkać albo wziąć ślub. Jeśli nie widzą wspólnej przyszłości, relacja prawdopodobnie nie przetrwa

- mówi Geena.

Więcej o: