Zapal zapałkę i wrzuć ją do toalety. Możesz zaoszczędzić, a efekt cię zaskoczy

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że zapałki można wykorzystać w inny sposób niż ten powszechnie znany. Zastosowanie ich w domowej toalecie pomoże rozprawić się z nieprzyjemnym problemem, który od czasu do czasu każdy z nas spotyka w swojej łazience.

Więcej porad i domowych trików znajdziesz na Gazeta.pl 

Nie ma wątpliwości, że toaleta to jedno z najbrudniejszych miejsc w naszych domach. Jest bowiem siedliskiem wielu bakterii (w tym groźnej E. coli), wirusów oraz grzybów. Regularne i dokładne czyszczenie muszli klozetowej jest więc bardzo ważne. Oprócz zabrudzeń dochodzi również problem nieprzyjemnych zapachów. Jak się ich pozbyć? Wcale nie trzeba kupować chemicznych odświeżaczy. Z pomocą przyjdą tańsze, domowe sposoby.

Nietypowe zastosowanie zapałek. W mig pozbędziesz się przykrego zapachu

Chcesz pozbyć się brzydkiego zapachu z toalety? Potrzebna będzie ci jedynie zapałka! Wystarczy podpalić ją, a następnie wrzucić do muszli klozetowej. Stosując ten trik należy zachować bezpieczeństwo i upewnić się, że w toalecie nie znajduje się łatwopalny środek do jej czyszczenia. Zawarta w zapałce siarka rozejdzie się po całej muszli, likwidując bakterie odpowiedzialne za brzydkie zapachy. Po upływie kilku minut należy założyć rękawiczkę, wyciągnąć zapałkę i wyrzucić do kosza. Jeśli natomiast nie chcesz wrzucać zapałki bezpośrednio do toalety, możesz ją po prostu zapalić i po chwili zgasić, trzymając w okolicy muszli. Dym, który powstanie po jej zgaszeniu zadziała w podobny sposób. Domowe sposoby są jednak delikatniejsze niż chemiczne odświeżacze, więc trzeba je regularnie powtarzać. 

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Brzydki zapach z toalety? Jest też patent z sodą oczyszczoną

Zapałki to nie jedyny domowy sposób na brzydki zapach. Aby jemu zapobiec, można sięgnąć po sodę oczyszczoną. W połączeniu z kwaskiem cytrynowym stworzą mieszankę, która poradzi sobie nie tylko z nieprzyjemnym zapachem, lecz także zalegającym osadem z kamienia.

  1. Odmierz 1/3 szklanki sody oczyszczonej oraz 1/4 szklanki kwasku cytrynowego.
  2. Całość wymieszaj ze sobą.
  3. Wsyp mieszankę do muszli klozetowej.
  4. Ponownie wymieszaj, aż powstanie piana.
  5. Całość pozostaw na ok. 30 minut, a potem wyczyść toaletę.
Więcej o: