68-latka została mamą i złamała prawo. "Już nigdy nie będę sama"

Ana Obregon ma 68 lat i zdecydowała się zostać matką. Hiszpańskie media donoszą, że znana aktorka i prezenterka telewizyjna skorzystała z usług surogatki, co jest prawnie zabronione. Niektórzy politycy publicznie ją skrytykowali.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nietypowe wieści dotarły do nas prosto ze słonecznej Hiszpanii. 68-letnia Ana Obregon została matką. Aktorka i prezenterka telewizyjna skorzystała przy tym z usług surogatki, co jest surowo zakazane w kraju ze stolicą w Madrycie. Jej zachowanie potępił nie tylko rząd, ale i internauci.

Zobacz wideo Narodziny wcześniaka. Czy matka może dotknąć takiego dziecka po porodzie?

Ma 68 lat i została mamą. "Już nigdy nie będę sama"

Informacja o tym, że Ana Obregon ponownie została matką, pojawiła się po raz pierwszy w magazynie "¡Hola!". Aktorka i prezenterka telewizyjna, która znana jest przede wszystkim z ról w serialach komediowych z przełomu XX i XXI wieku, trafiła na okładkę gazety. To właśnie na niej można było wyczytać, że za urodzenie dziecka odpowiedzialna jest surogatka. Do tej pory Ana nie skomentowała pogłosek dotyczących matki jej syna. 

 

Zamiast tego podzieliła się wpisem na Instagramie. Zdjęcie, które udostępniła to okładka wspomnianego wcześniej magazynu "¡Hola!". "Złapali nas! Światło pełne miłości pojawiło się w mojej ciemności. Już nigdy nie będę sama. Ponownie żyje" - napisała w opisie postu. Kobieta prawdopodobnie zdecydowała się na dziecko w tym wieku ze względu na jej pierwszego syna, Alexa Lequio, który zmarł w 2020 roku po długiej walce z nowotworem.

Odebrała poród matki. 10-latka odebrała poród własnej matki. "To cud"

Skrytykowała ją aż trzech ministrów. Fani są podzieleni

Wieść o tym, że Ana skorzystała z usług Surogatki z Miami, szybko rozeszła się po kraju. Tego typu proces jest zakazany w Hiszpanii. Swojego niezadowolenia z tego faktu nie ukrywali przedstawiciele hiszpańskiego rządu. Aż trzech ministrów (do spraw równości, do spraw budżetu, a także do spraw prezydencji i demokracji) publicznie wyraziło swoje negatywne opinie w tej kwestii. - Ciała kobiet nie powinny być sprzedawane, czy też wypożyczane w celu zaspokojenie czyichkolwiek zachcianek - skomentował ostatni z wymienionych polityków.

 

Sprawa ma się podobnie w internecie. Pod postem Obregon można znaleźć wiele nieprzychylnych uwag. Niektórzy jednak bronią aktorki.

To się nazywa wyzysk rozrodczy
To jest po prostu handel ludźmi
Matka jest tą, która Cię wychowuje i dba o Ciebie, bez względu na wiek, bez względu na to, czy jest biologicznym dzieckiem, czy adoptowanym.
Ktokolwiek ma lub miał dzieci w kołysce... nie mów źle o żadnej innej matce.
 
Więcej o: