Pamiętacie komisarz Basię z "Kryminalnych"? Z Magdaleną Schejbal długo nie chciał nikt współpracować

Fani serialu "Kryminalni" z pewnością pamiętają komisarz Basię Storosz. Ta rola przyniosła Magdalenie Schejbal ogólnopolską popularność. Aktorka zniknęła później z show-biznesu. Co się takiego wydarzyło?

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Magdalena Schejbal jest córką znanego polskiego aktora, Jerzego Schejbala. Kobieta poszła w jego ślady i już od najmłodszych lat miała styczność z telewizją. Od czwartej klasy szkoły podstawowej występowała w programie "Truskawkowe studio". Największą popularność przyniosła jej jednak rola w serialu "Kryminalni", który gościł na antenie TVN przez 4 lata.

Zobacz wideo Te filmy i seriale niedługo znikną z Netfliksa

"Kryminalni" przynieśli jej popularność. "Szpilki na Giewoncie" stały się przekleństwem

Aktorka skończyła w lutym 43 lata. Na dużym ekranie zadebiutowała w 2001 roku w filmie "Głośniej od bomb". Największą popularność przyniosła jej rola komisarz Barbary Storosz w serialu "Kryminalni", który był emitowany w latach 2004-2008. Później otrzymała główną rolę w serialu "Szpilki na Giewoncie".

Dzięki temu miała szansę zrobić dużą karierę, jednak z biegiem czasu zaczęły pojawiać się doniesienia, że Schejbal nie może porozumieć się z produkcją. Podobno miała m.in. stawiać ogromne wymagania finansowe oraz oskarżać producentów serialu o mobbing i niewypłacanie pensji. Sprawa trafiła do sądu.

 

"Nigdy nie żałuję tego, co robię". Jakiś czas temu powróciła do show-biznesu

Sąd oddalił wszystkie oskarżenia Schejbal i nakazał jej przeprosić producenta serialu, ponieść koszty postępowania i w ramach zadośćuczynienia wpłacić 10 tys. złotych na Dom Artystów Weteranów Scen Polskich. Cała sprawa odcisnęła piętno na karierze aktorki. Nikt nie chciał z nią współpracować, gdyż była uważana za osobę trudną, która będzie wprowadzać na planie nieprzyjemną atmosferę. - Nigdy nie żałuję tego, co robię. Staram się żyć w zgodzie ze sobą. Czeka się, aż zadzwoni i powiedzą "czekamy na ciebie", albo "niebawem kręcimy" albo "jeszcze chwila, ale pamiętamy o tobie" - mówiła wtedy Magdalena. Do grania w serialach wróciła w 2021 roku, kiedy dołączyła do obsady "Sexify", wyprodukowanego przez Netflixa. Prywatnie Schejbal ma dwoje dzieci

Więcej o: