W czym zasiać owies na Wielkanoc? Wymieszaj dwa składniki. Błyskawicznie wyrośnie

Owies wielkanocny to obok rzeżuchy jedna z najpopularniejszych ozdób świątecznego stołu. Jego piękny zielony kolor przywodzi na myśl wiosnę. Samodzielne wyhodowanie owsa nie jest skomplikowane i bez problemu możesz to zrobić sama w domu.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Wyhodowanie owsa wielkanocnego jest bardzo proste i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności ogrodniczych. Roślina będzie piękną ozdobą świątecznego stołu, a w dodatku symbolizuje wiosnę i budzącą się do życia naturę. Owies można umieścić na stole w specjalnym pojemniczku razem z pisankami albo innymi kwiatami, dzięki czemu dekoracja będzie jeszcze bardziej efektowna.

Zobacz wideo Która wersja sałatki jarzynowej najbardziej przypadła nam do gustu? Z porem, jabłkiem, cebulą?

Owies wielkanocny. Kiedy siać, żeby wyrósł na święta?

Jeśli chcesz ozdobić swój wielkanocny stół owsem, musisz zasiać go w odpowiednim momencie. Najlepiej zrobić to 2 tygodnie przed świętami. Jako naczynie do hodowli możesz wykorzystać plastikową doniczkę, pojemniczek, płaską tackę czy talerzyk. Wyłóż pojemniczek grubą warstwą waty i dobrze nawilż ją wodą. Umieść nasiona owsa na wacie i obficie spryskaj je wodą. Owies należy postawić w ciepłym i słonecznym miejscu, na przykład na parapecie. Ziemia powinna być cały czas wilgotna, ale nasiona nie powinny pływać w wodzie. Uważaj więc, żeby nie przelać rośliny, gdyż wtedy może zgnić.

W czym zasiać owies na Wielkanoc? Możliwości jest kilka

Nasiona owsa kupisz w każdym sklepie ogrodniczym. Przed Wielkanocą można też dostać je w supermarketach. Jeśli wolisz zasiać owies w doniczce, wymieszaj ziemię z piaskiem w proporcji 1:1. Dzięki temu roślina będzie miała odpowiednie i przepuszczalne podłoże. Umieść w doniczce nasiona i spryskaj je wodą. Doniczkę również najlepiej postawić na parapecie. Możesz trochę przyspieszyć wzrost owsa, jeśli przykryjesz doniczkę folią. Stworzysz mu wtedy warunki jak w szklarni, dzięki czemu szybko pojawią się nowe pędy.

Więcej o: