Miała ponad 300 tys. zł długu, teraz zarabia prawie 4 mln rocznie. Zdradziła, jak tego dokonała

W 2021 roku Jasmine była w nieciekawej sytuacji. Nie tylko straciła pracę, ale miała także olbrzymie długi do spłacenia. Znalazła jednak sposób, który pomógł jej wyjść z dołka finansowego. Co więcej, otworzyła biznes, dzięki któremu jeszcze w tym roku może zostać milionerką.

Dwa lata temu Jasmine Taylor z Texasu miała spore problemy finansowe. Nie tylko straciła pracę, ale musiała także spłacić kredyt studencki w wysokości 60 tys. dolarów (prawie 260 tys. zł), 10 tys. dolarów debetu na karcie (ok. 42 tys. zł) oraz dług medyczny, który wynosił kolejne 8 tys. dolarów (34 tys. zł). Znalazła jednak sprytny sposób na oszczędzanie, który nie tylko pozwolił jej uporać się z zaległościami płatniczymi, ale także zacząć zarabiać. Na czym polegał?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Chodakowska o reklamowaniu produktów: Nie wyobrażam sobie podpisać się pod gównianym produktem dla pieniędzy

Spłaciła długi z pomocą sprytnego triku na oszczędzanie. Na czym polega metoda kopertowa?

Jasmine swoją historią podzieliła się w mediach społecznościowych, gdzie teraz publikuje sprytne triki na ogarnianie finansów oraz innych, codziennych spraw. Jej droga polegała na przejściu od bezmyślnego "przesuwania kartą kredytową" i niezrozumieniu gdzie znikają jej pieniądze do uważnego obchodzenia się z gotówką. Wszystko z pomocą metody kopertowej, która po prostu polega na odkładaniu danej sumy pieniędzy do koperty.

Każdą z nich podpisywała konkretną potrzebą, np. "na zakupy" czy "rachunki" i chowała do środka potrzebną ilość gotówki. - To zmieniło moje życie — zdradziła w rozmowie z "Good Morning America".

Przyjrzała się swoim finansom. Okazało się, że "ginęło" jej nawet 500 dolarów miesięcznie

Jasmine zaczęła od dokładnego przyjrzenia się swoim dochodom, wydatkom i zadłużeniu. Następnie zaczęła korzystać z metody kopertowej, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Okazało się, że każdego miesiąca "uciekało" jej nawet 500 dolarów, które wydawała kompulsywnie. Korzystanie z banknotów pomogło jej skrupulatnie panować nad budżetem i planować kolejne wydatki. Konsekwentnie zaczęła także spłacać swoje długi. Skończyła w 2022 roku.

Jak zwiększyć objętość kucyka? Prosty trik na gęstego kucyka. Włosy zyskają niesamowitą objętość

Pomysł na oszczędzanie zmieniła w biznes. W tym roku ma zamiar zarobić milion dolarów

Jasmine dzieli się swoim doświadczeniem oraz trikami w mediach społecznościowych. Oprócz tego w 30. urodziny otworzyła firmę. Zaczęła od własnoręcznie wykonywanych kopert i innych artykułów do ogarniania własnego budżetu, o które pytali ją fani. Jak obliczyła, w zeszłym roku zarobiła na tym 850 tys. dolarów (ponad 3,6 mln zł). W tym ma zamiar dobić do miliona. 

 
Więcej o: