Czym wyczyścić żelazko? Zmieszaj dwa produkty. Po godzinie urządzenie będzie jak nowe

Czym wyczyścić żelazko? Przypalona stopa urządzenia to problem, który może spotkać każdego. Czy taki sprzęt nadaje się jeszcze do użytku? Oczywiście, że tak, należy go jednak porządnie wyczyścić. Jak to zrobić? Podpowiadamy, co zrobić, aby wyglądało jak nowe.

Zastanawiasz się, czym wyczyścić żelazko, aby pozbyć się zabrudzeń? Na jego stopie często zdarzają się przypalenia, kamień lub pozostałości detergentów, które podczas prasowania brudzą ubrania. Na szczęście istnieją proste domowe sposoby, aby poradzić sobie z tym problemem. Sprawdź, czym wyczyścić żelazko.

Zobacz wideo Jak pozbyć się papierosowego zapachu z mieszkania? Oto nasze myki

Czym wyczyścić żelazko? Wypróbuj sodę z octem

Jeśli zastanawiasz się, czym wyczyścić żelazko, warto sięgnąć po środki z kuchni. Do wyczyszczenia przypalonej i brudnej stopy żelazka potrzebujemy 2 łyżki sody oczyszczonej oraz 2 łyżki octu spirytusowego. Mieszamy tak, aby powstała gęsta papka, która nie spłynie po nałożeniu na stopę żelazka. Nakładamy i pozostawiamy na godzinę (lub dłużej).

Po upływie tego czasu czyścimy szmatką lub miękką częścią gąbki. Ostatnią rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę, są zatkane wyloty pary. Aby je wyczyścić, nalewamy wody do żelazka, ustawiamy je na najwyższą moc trybu parowania i korzystamy z tej funkcji, aż wyloty się odetkają.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym wyczyścić żelazko? Wypróbuj inne domowe sposoby

  • Sól. Rozsyp na folii aluminiowej lub papierze do pieczenia sól, a następnie nastaw żelazko na średnią moc i przejdź nim po soli. Zabrudzenia powinny zniknąć.
  • Biała świeca. Sposób nadaje się tylko do żelazek ze stopą ceramiczną. Wystarczy przejechać świecą po stopie rozgrzanego żelazka, a następnie, aby pozbyć się wosku, przesunąć urządzeniem po starej gazecie lub folii aluminiowej. 
  • Pasta do zębów. Rozsmaruj niewielką ilość pasty w zabrudzonych miejscach i pozostaw na około minutę, a potem zetrzyj pastę ściereczką. Napełnij zbiornik na wodę, nastaw żelazko na parę i połóż je na kilka minut na ręczniku lub chłonnym materiale.
Więcej o: