Będzie 8000 plus dla małżeństw? Nowa petycja już w Sejmie

Nawet 8000 zł dla małżeństw z odpowiednio długim stażem? Na taki pomysł wpadł autor petycji, która niedawno trafiła do Senatu. Projekt zakłada odpowiednie uhonorowanie oraz wsparcie finansowe dla par, które od wielu lat żyją razem. Na czym dokładnie polega?

Do Sejmu trafiła kolejna propozycja na uhonorowanie oraz wsparcie finansowe małżeństw z długim stażem. Tym razem zamiast comiesięcznego świadczenia autor zaproponował inne rozwiązanie, wedle którego niektórzy mogliby liczyć nawet na 8 tys. zł.

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Ja bardzo chciałam zarabiać pieniądze. Za pierwszą współpracę zostałam zjedzona przez internautki"

Nie będzie 500 plus dla małżeństw. Pojawił się inny pomysł

W zeszłym roku do Sejmu trafiła petycja z pomysłem na uhonorowanie małżeństw z długim stażem z pomocą dodatkowego świadczenia finansowego. Małżeństwo plus miało polegać na comiesięcznej wypłacie 500 zł parom, które miały co najmniej pięćdziesięcioletni staż. Niestety, jak podaje portal eska.pl Ministerstwo Rodziny i Polityki nie odrzuciło ten pomysł. To jednak nie koniec propozycji, ponieważ jak możemy przeczytać na fakt.pl, niedawno do Senatu wpłynęła kolejna propozycja. Tym razem jednak wsparcie miałoby być udzielane w inny sposób, a zaproponowane kwoty robią wrażenie. Na czym polega?

Małżeństwa z długim stażem mogą liczyć na dodatkowe wsparcie? Pomysł jest

Autor petycji zaproponował inne rozwiązanie. Owszem, także w tym przypadku dodatkowe świadczenie miałoby być uhonorowaniem oraz wsparciem finansowym dla małżeństw z długim stażem, jednak tym razem wypłaty odbywałyby się inaczej. Co więcej, ich wysokość zależałaby od wspólnie spędzonych lat. Zamiast comiesięcznego świadczenia, dodatek wypłacany byłby okresowo i jednorazowo po wspólnym przeżyciu określonej liczby lat począwszy od pięćdziesięciolecia, czyli tzw. złotych godów.

Nawet 8 tys. zł dla małżeństw z długim stażem. Jakie są kryteria?

Zgodnie z projektem, małżeństwa będące ze sobą co najmniej 50 lat mogłyby liczyć na jednorazowe wsparcie w postaci 5000 zł. Co istotne, wraz ze stażem, rosłaby jego wysokość. Oznacza to, że im dłużej para jest ze sobą, tym wyższe świadczenie otrzyma. Ile dokładnie by wyniosło?

  • 55 lat małżeństwa - 5 500 zł,
  • 60 lat małżeństwa - 6 000 zł,
  • 65 lat małżeństwa - 6 500 zł,
  • 70 lat małżeństwa - 7 000 zł,
  • 75 lat małżeństwa - 7 500 zł,
  • 80 lat małżeństwa - 8 000 zł.

Osoby zainteresowane otrzymaniem dodatku musiałyby dostarczyć zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego, które potwierdzi długość ich stażu małżeńskiego. Propozycja ma zostać rozpatrzona w najbliższym czasie.

Więcej o: