Lubisz Snape'a z "Harry'ego Pottera"? Mamy w Polsce odpowiednik jego imienia. Otrzymało je 107 dzieci

Severus Snape to jedna z najbardziej lubianych postaci w świecie "Harry'ego Pottera". Z pozoru czarny charakter, tak naprawdę czarodziej o wielkim sercu. Nie bez powodu Harry Potter nazwał tak po nim jedno ze swoich dzieci. W Polsce również mamy odpowiednik tego imienia.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Seweryn to imię pochodzenia łacińskiego. Zostało utworzone od słowa "severus", które dosłownie oznacza "surowy", "srogi", "poważny". Według danych dostępnych na stronie gov.pl, w Polsce w 2022 roku to imię otrzymało 107 chłopców. Najpopularniejszą datą imienin Seweryna jest 8 stycznia, gdyż to właśnie na ten dzień w kościele katolickim przypada wspomnienie liturgiczne św. Seweryna z Noricum.

Zobacz wideo Wszyscy wiemy, jak zmienili się główni bohaterzy "Harry'ego Pottera". Drugoplanowych postaci dziś nie poznacie!

Imię Seweryn. W 2022 roku w Polsce nadano je 107 razy

W Polsce najbardziej znani są dwaj Seweryni: Krajewski oraz Goszczyński. Pierwszy jest kompozytorem oraz autorem tekstów, drugi był poetą. Osoba nosząca imię Seweryn jest postrzegana jako romantyczna i honorowa. Miłość i przyjaźń traktuje bardzo poważnie, a swojej wybrance pozostaje wierny aż do śmierci. Oprócz tego Seweryn jest kulturalny, inteligentny i elokwentny. Głównie kieruje się emocjami, chociaż jest skryty i trudno zachęcić go do zwierzeń. Nie odmawia pomocy, nie boi się ryzyka i chętnie podejmuje się różnych zadań. Właśnie dlatego dobrze odnajdzie się w zawodzie jako szef czy kierownik.

To imię nosił Snape. Jest jedną z najbardziej lubianych postaci

Seweryn z natury jest nieufny i z trudem nawiązuje bliższe relacje. Przez jego wycofanie może się wydawać, że jest zgorzkniałym i wyobcowanym człowiekiem, jednak w głębi duszy jest życzliwy i uczciwy. Każdy fan "Harry'ego Pottera" z pewnością zgodzi się z tezą, że J.K. Rowling idealnie dobrała imię do bohatera swojej książki. Severus Snape od małego był niepewnym i wrażliwym czarodziejem. Trzymał ludzi na dystans, a przez całe swoje życie kochał tylko jedną kobietę, matkę Harry'ego.

 
Więcej o: