Dodaj do płynu do płukania. Ubrania będą miękkie i przyjemne w dotyku jak nigdy

Wiele osób robi pranie nawet kilka razy w tygodniu, dlatego bardzo często niezbędne detergenty szybko się kończą. Jak się okazuje, jest jednak pewien sposób, by zaoszczędzić na płynie do płukania tkanin. Wystarczy połączyć go z jednym produktem.

W dobie tak wysokiej inflacji staramy się zaoszczędzić tam, gdzie możemy. Jednym z takich obszarów są domowe porządki, a dokładniej pranie ubrań, ręczników i innych tkanin. Jeśli chcesz przestać wydawać krocie na płyn do płukania, lecz zachować przy tym miękkość oraz intensywny kolor materiałów, zastosuj sprytny trik. Wystarczy, że połączysz płyn do płukania z jednym produktem.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dolej do płynu do płukania tkanin. Zaoszczędzisz więcej, niż myślisz

Płyn do płukania tkanin nie tylko sprawia, że ubrania nabierają pięknego zapachu, który długo się na nich utrzymuje, lecz także doskonale je zmiękcza. Sprawia, że są bardzo miłe w dotyku. Jak uzyskać podobny efekt bez konieczności korzystania ze standardowej ilości płynu na jedno pranie? Okazuje się, że można śmiało połączyć środek do płukania tkanin z jednym produktem, który masz w kuchni. 

Jeśli chcesz zaoszczędzić na płynie do płukania tkanin, sięgnij po ocet spirytusowy. Jeśli standardowo korzystałaś z jednej miarki produktu zmiękczającego, od teraz stosuj połowę tej ilość, a resztę dopełnij octem. Wystarczy po prostu połączyć oba produkty w stosunku 1:1, by zachować skuteczność płynu do płukania, a przy tym naprawdę sporo zaoszczędzić. Dzięki temu na dłużej wystarczy ci produktu zmiękczającego przy tej samej częstotliwości prania.

Jak wyprać ręczniki, żeby były miękkie i puszyste? Zapomnij o proszku do prania

Jeszcze większe oszczędności możesz uzyskać podczas prania ręczników. Nie tylko sprawisz, że będą idealnie czyste, lecz także staną się bardzo miękkie, puszyste i niezwykle przyjemne w dotyku. A pomogą ci w tym produkty, które kosztują o wiele mniej niż proszek do prania oraz płyn do płukania tkanin. Uzyskasz porównywalne efekty za znacznie niższą cenę. Wystarczy sięgnąć po ocet spirytusowy oraz sodę oczyszczoną, a sposobem tym podzieliła się na tiktoku użytkowniczka z profilu @domowynieporadnik.

Zarówno soda oczyszczona, jak i ocet pomogą doskonale zdezynfekować oraz wyprać ręczniki, nadając im miękkości. Wystarczy, że sodę wsypiesz do komory, w której zwykle umieszczasz proszek do prania (w takiej samej ilości). Następnie ocet umieść w przegródce na płyn do płukania tkanin. Jeśli chcesz, by ręczniki pięknie pachniały, możesz dodać też do niego kilka kropli ulubionego olejku eterycznego. Sposób ten spodobał się wielu użytkownikom tiktoka:

Próbowałam, polecam.
Jak ktoś ma drapiące ręczniki, to ocet zmiękczy je i będą takie mięciutkie.
Więcej o: