Miała 19 lat, gdy została grabarzem. Teraz zarządza zakładem pogrzebowym. "To, co robię, ma sens"

Inez uwielbia swoją pracę, chociaż zawód, jaki wykonuje, wzbudza ciekawość. Od 19. roku życia kobieta pracuje w branży funeralnej. Młoda Brytyjka dzieli się na TikToku ciekawostkami związanymi z pochówkiem i funkcjonowaniem zakładu pogrzebowego.

Inez uważa, że praca w tej branży wiąże się z misją i nie każdy może się jej podjąć. Zamiłowanie do tego zawodu odziedziczyła po ojcu, który współpracował przy organizacji pochówku. Inez zaczynała w wieku 19 lat jako grabarz, a dziś zarządza domem pogrzebowym.

Zobacz wideo Na cmentarzach może wkrótce zabraknąć miejsca

Zaczynała jako grabarz. Dziś sama zarządza zakładem pogrzebowym

Pod nickiem Inez_funeraldirector prowadzi na Tik Toku konto, gdzie dzieli się poradami oraz ciekawostkami związanymi z pogrzebami i ich organizacją. Obserwuje ją prawie 90 tysięcy osób. Na filmach przyznaje, że zainteresowanie branżą wpoił jej ojciec.

Od dziecka była oswojona ze śmiercią, ponieważ jako nastolatka pomagała mu w organizowaniu pochówku. Dziś pracuje jako zarządca domu pogrzebowego i jest przekonana, że w ten sposób pomaga nie tylko zmarłym, ale również rodzinom, które nie potrafią uporać się z odejściem najbliższej osoby. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Aby pracować w domu pogrzebowym trzeba mieć mocne nerwy. "To, co robię, ma sens"

Zdaniem Inez nie każdy nadaje się do pracy w tej branży. Trzeba mieć silne nerwy, mocną psychikę i dużo empatii. Istotną cechą jest też dobra organizacja, ponieważ rodzina często nie ma głowy do spraw organizacyjnych, więc Inez musi im pomagać. Najbliżsi zmarłego liczą na pomoc pracownika domu pogrzebowego i zdaniem Inez nie można pozwolić sobie na chwilę roztargnienia czy słabości. - Kiedy stoję przed rodziną po zakończeniu pogrzebu, czy to w kościele, czy po kremacji, a oni podchodzą do mnie i mówią: "sprawiłaś, że najgorszy okres w moim życiu był trochę łatwiejszy", czuję, że to, co robię, ma sens — powiedziała na jednym z filmów.

Więcej o: