Wyłącz na noc cztery urządzenia. Zaoszczędzisz i zapłacisz mniejsze rachunki za prąd

Wysokie rachunki i rosnące ceny produktów oraz usług zmuszają coraz więcej osób do szukania oszczędności w różnych sferach życia. Dotkliwie odczuwamy to szczególnie podczas płacenia za prąd. Okazuje się, że w łatwy sposób można na nim zaoszczędzić.

Szukając oszczędności w różnych sferach życia, warto przyjrzeć się urządzeniom, jakie mamy w domu oraz temu, jak dużo prądu pobierają każdego dnia. Może się wówczas okazać, że tuż pod nosem mamy szybki i łatwy sposób na to, by otrzymywać niższe rachunki za energię elektryczną. Należy przyjrzeć się czterem urządzeniom, które pobierają najwięcej prądu.

Zobacz wideo Braun wnioskuje o przygaszenie świateł i obniżenie temperatury w Sejmie. Cel: solidarność z przedsiębiorcami

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zmniejszyć rachunki za prąd? Odłącz urządzenia, które pobierają go najwięcej

Niemiecki portal focus.de podpowiada, jakie są cztery urządzenia, które pobierają najwięcej prądu w naszych domach. Okazuje się, że jest to router, mikrofalówka, drukarka oraz wszelkie sprzęty użytkowe takie jak telewizor. Jak wskazuje, są to sprzęty, które pobierają energię nawet wtedy, gdy są wyłączone i pozostają w trybie stand-by.

Jeśli chcesz zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną, staraj się wyłączać je na noc lub zawsze wtedy, gdy ich nie potrzebujesz. Mikrofalówkę, ekspres do kawy czy drukarkę wykorzystujemy raz na jakiś czas, dlatego nie ma sensu trzymać ich non stop podłączonych do gniazdka. Jak jednak ułatwić sobie zadanie? Podłącz wszystkie takie urządzenia do listwy z przełącznikiem, by jednym kliknięciem dostarczyć lub odciąć im źródło energii elektrycznej. Rozwiązanie to przyda się szczególnie przy takich sprzętach jak telewizor, konsola do gier lub nagłośnienie.

Jak jeszcze zaoszczędzić na prądzie? Zrób kilka rzeczy, a rachunki będą niższe

Jeśli chcesz otrzymywać niższe rachunki za prąd, możesz zastosować kilka sprytnych trików, które pomogą zaoszczędzić. Przede wszystkim warto prać ubrania na możliwie najniższych temperaturach, by urządzenie niepotrzebnie nie musiało podgrzewać wody, a co za tym idzie, pobierać tak dużo energii. Istnieje też sposób na to, by zaoszczędzić na pracy lodówki. Jak to zrobić?

Okazuje się, że gdy w lodówce zbiera się zbyt duża warstwa lodu, urządzenie pracuje ze zwiększoną mocą, a więc pobiera znacznie więcej energii niż zwykle. Właśnie dlatego tak istotne jest jej regularne rozmrażanie, by się go pozbywać. Jeśli lód jest grubszy niż 1 cm to znak, że najwyższy czas na wyczyszczenie lodówki. Jeśli będziesz ją myć, dokładnie odkurz też filtry. Jeśli są zakurzone, również mogą dać urządzeniu sygnał do tego, by pobierało więcej prądu

Więcej o: