Laminacja brwi. Ile się trzyma? Wypróbuj ten produkt za 5 zł, a uzyskasz efekt jak z salonu

Chodzi ci po głowie laminacja brwi? Ile się trzyma, jak długo trwa i ile kosztuje? Perfekcyjne brwi to jeden z najpopularniejszych trendów, ale zamiast wykonywać zabieg w gabinecie kosmetycznym, możesz wykonać go w domu z użyciem produktu z kuchni.

Popularną kosmetyczną usługą jest laminacja brwi. Ile się trzyma? Czy warto ją wykonać? Laminacja brwi to zabieg, który zachwyca długotrwałym efektem. Oczywiście utrzymanie się pięknych brwi jest kwestią indywidualną, ale jeśli zastanawiasz się, czy warto ją wykonywać, sprawdź najpierw świetny domowy sposób, który pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze.

Zobacz wideo Anna Lewandowska wybrała się na laminację brwi

Laminacja brwi. Ile się trzyma i czy warto ją wykonać? 

Dzięki laminacji brwi uzyskasz efekt naturalnie zagęszczonych i starannie ułożonych brwi. Koszt zabiegu w salonie waha się od 100 do 200 złotych, a czas wykonywania oscyluje wokół 40 minut. Ile się trzyma i czy warto ją wykonać? Otóż efekt może utrzymywać się od czterech do nawet sześciu tygodni. Aby zaoszczędzić pieniądze, możesz wykonać go domowym sposobem. Wystarczy produkt, który większość z nas posiada w swojej kuchni. Uzyskasz trwały efekt, a brwi będą wyglądały jak po wyjściu z salonu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wykonać laminację brwi domowym sposobem? Wypróbuj produkt z kuchennej szafki

Domowy sposób na wykonanie laminacji brwi wymaga użycia... żelatyny. Jak go wykonać? 15 g żelatyny rozpuszczamy w 50 ml ciepłej wody. Mieszamy i dodajemy kilka kropel oliwy z oliwek (ewentualnie balsam lub odżywkę do włosów), a potem za pomocą szczoteczki, pędzelka lub patyczka nakładamy na oczyszczone z makijażu brwi. Nadajemy im pożądany kształt, nakrywamy folią spożywczą i czekamy około 60 minut. Po upływie tego czasu ściągamy folię i zmywamy nadmiar mieszanki z brwi. Przed wykonaniem zabiegu warto wykonać próbę uczuleniową, aby wykluczyć reakcję alergiczną.

Więcej o: