Jak sadzić truskawki w beczce? To hit dla osób z małym ogródkiem. Łodygi będą uginać się od owoców

Jak sadzić truskawki? To pytanie zadaje sobie wielu początkujących ogrodników. Truskawki to owoce uwielbiane przez wszystkich, jednak nie każdy ma w ogrodzie wystarczającą ilość miejsca na ich uprawę. Podpowiadamy, jak sadzić truskawki w beczce i w jaki sposób je pielęgnować.

Jak sadzić truskawki w beczce? Wiele z nas marzy o podjadaniu słodkich owoców w prosto z krzaka, jednak jeśli nie masz w ogrodzie wystarczająco miejsca, warto posadzić je w ten sposób. Wbrew pozorom uprawa owocu wcale nie jest trudna. Sprawdź, jak sadzić truskawki oraz jak je uprawiać, aby zebrać obfite plony.

Zobacz wideo Truskawka to tak naprawdę poziomka! I na dodatek... ananasowa

Jak sadzić truskawki? Pamiętaj o tych kilku zasadach

Jeśli zastanawiasz się, jak sadzić truskawki, pamiętaj o kilku zasadach, a wyhodujesz zdrowe i słodkie owoce. Truskawki sadzimy w okresie wczesnej wiosny — pomiędzy marcem a majem, aż do pierwszych dni września. Sadzimy je w rzędach co około pół metra, a rośliny umieszczamy obok siebie w odległościach 20 do 30 cm. Aby ograniczyć rozwijanie się chwastów pomiędzy rzędami, warto wykonać ściółkowanie, czyli zastosować słomę, czarną folię lub agrowłókninę. Dołki, w jakich umieszczamy truskawki, powinny być na tyle głębokie, aby korzenie nie były podwinięte. Pamiętajmy również, że pąk, czyli tzw. serduszko, powinno znaleźć się nad powierzchnią ziemi. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Masz mały ogródek? Sprawdź, jak sadzić truskawki w beczce i ciesz się smacznymi owocami

Gdy masz mało miejsca w ogrodzie, możesz uprawiać truskawki w beczce. To coraz popularniejszy sposób na hodowlę tego owocu, dzięki któremu w 120 litrowej beczce posadzimy około 20 sadzonek. Jak sadzić truskawki w beczce?

  1. W beczce wywierć otwory o średnicy 5 cm rozstawione co 20-30 cm. 
  2. Na spód beczki wysyp kamienie, dzięki którym zapewnisz drenaż. Następnie do beczki włóż plastikową rurę z wcześniej wywierconymi otworami mającymi na celu nawadnianie naszych owoców. 
  3. Wnętrze beczki wyłóż agrowłókniną i wsypy część ziemi wymieszanej z kompostem. 
  4. Stopniowo umieszczaj w ziemi sadzonki.
Więcej o: