Wypierz pościel tym sposobem, a będzie miękka i pachnąca. Prosty trik pozbędzie się też bakterii

W jakiej temperaturze prać pościel? Okazuje się, ze to bardzo ważne, jeśli chcemy na dobre pozbyć się bakterii i roztoczy osiadających w materiale, a także nie zniszczyć go w pralce. Przestrzeganie prostych zasad to klucz do sukcesu, dzięki któremu zapomnisz o niedopranych plamach.

Regularne pranie pościeli jest bardzo ważne i może wpływać na zdrowie. Okazuje się, że materiał szybko pochłania pot z naszego ciała i wszelkie zabrudzenia, i nie można tego uniknąć nawet podczas mycia się za każdym razem przed położeniem do łóżka. Sprawdź, jaką dobrać temperaturę w pralce, by nie zniszczyć materiału, a także jak złożyć pościel, by zajmowała niewiele miejsca.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Prasujesz pościel? Wypróbuj krochmal w sprayu

W jakiej temperaturze prać pościel? Dzięki temu pozbędziesz się bakterii

Przed włożeniem pościeli do pralki zawsze w pierwszej kolejności warto zapoznać się z zaleceniami producenta dołączonymi do metki produktu. Okazuje się, że pościel lnianą i bawełnianą dobrze prać w programie o temperaturze 60 stopni, a syntetyczną w 40 stopniach. Dzięki prostemu nawykowi pozbędziesz się roztoczy, grzybów i bakterii, a materiał będzie miękki i przyjemny w dotyku.

Warto za każdym razem dodawać do pralki niewielką ilość płynu zmiękczającego, dzięki czemu pościel będzie pięknie pachnieć. Nie należy jednak przesadzać z ilością detergentu, co może skutkować alergią skórną i odbarwieniem materiału. W pozbyciu się bakterii pomoże również prasowanie pościeli po uprzednim wysuszeniu. 

Jak składać i przechowywać pościel? Dzięki prostemu trikowi zaoszczędzisz sporo miejsca

Tiktokerka publikująca nagrania pod nazwą @organizacjaprzestrzeni w jednym z filmików pokazała prosty trik na składanie i przechowywanie pościeli. Wystarczy wyprać i wysuszyć materiał (najlepiej na lewej stronie), a następnie złożyć go w kosteczkę wraz z całym zestawem (poszewka na pościel i poszewka na poduszkę). Jeśli nie wiesz, co zrobić, by pościel nie zajmowała wiele miejsca, obejrzyj poniższy filmik instruktażowy.

Więcej o: