Jak pozbyć się pluskiew z domu? Rozsyp to w kącie, a rzeczy wrzuć do pralki. Robaki znikną

Krąży mit, że pluskwy domowe pojawiają się tylko w zaniedbanych miejscach. Tak naprawdę mogą one występować w mieszkaniu, hotelu czy w środkach transportu publicznego. Najczęściej gromadzą się jednak w starych materacach czy tapczanach. Podpowiadamy, jak się ich pozbyć.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Pluskwa domowa to spłaszczony, brązowo-czerwony owad o owalnym kształcie ciała. Problem z pluskwami najczęściej dotyczy blokowisk. Owady przechodzą między mieszkaniami za pomocą wentylacji czy rur, gdyż doskonale potrafią wspinać się po ścianach i innych powierzchniach tego typu. Ich ulubioną lokalizacją są materace, dywany, sofy oraz fotele. Najczęściej gromadzą się w miejscach wzdłuż szwów i marszczeń.

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Jak wyglądają ugryzienia pluskwy? Nawet ich nie poczujesz

Jaja pluskwy w temperaturze pokojowej wylęgają się w tydzień, dlatego robaki bardzo szybko mogą rozprzestrzenić się w mieszkaniu. W zapachu przypominają gnijące maliny. Pluskwa domowa żeruje głównie w nocy i właśnie wtedy może pogryźć domowników. Ugryzienie owada jest bezbolesne, gdyż ich ślina zawiera enzymy znieczulające. Ofiara dowiaduje się o ugryzieniu dopiero po fakcie, gdy zauważa na swoim ciele zaczerwienione i swędzące plamy. Przypominają one ugryzienia komara. W tych miejscach mogą też występować obrzęki.

Jak pozbyć się pluskiew? Nie lubią jednej rzeczy

Pluskwy pojawiają się w trudno dostępnych miejscach, np. w szwach materacy, szczelinach między meblami czy z tyłu obrazów. Jeśli chcesz pozbyć się robaków, możesz skorzystać z usług firmy specjalizującej się w ich likwidacji. Pomogą też specjalne spreje na pluskwy oraz środki owadobójcze. Pluskwy domowe nie lubią wysokiej temperatury, więc możesz je wytępić parownicą o temperaturze 75 st. C. Wszystkie materiały, na których występowały owady, upierz w wysokiej temperaturze. Jaja i larwy robaków giną już po kilku minutach w praniu o temperaturze 45 st. C. W miejscach, w których występowały pluskwy, rozsyp kurkumę. Ta przyprawa zadziała na owady odstraszająco.

Więcej o: