Jak pozbyć się gołębi z balkonu? Ptaki nienawidzą tego zapachu. Dzięki niemu przegonisz je na dobre

Gołębie to utrapienie wielu mieszkańców miast. Ptaki lubią przesiadywać na barierkach i parapetach, a popularne sposoby na ich przepędzenie wydają się czasami bezskuteczne. Jak pozbyć się gołębi z balkonu? Wystarczy wykorzystać jeden sprawdzony trik, a zapomnisz o nich na dobre.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gołębie na balkonie to widok, który na pewno znają mieszkańcy miast. Ich nieproszony pobyt w naszej przestrzeni wiąże się z pojawieniem się zanieczyszczeń. Jak się ich pozbyć? Jest na to kilka sposobów.

Zobacz wideo Nie dotykaj małych ptaków. Możesz im zaszkodzić

Jak pozbyć się gołębi z balkonu? Wypróbuj to rozwiązanie

Czasami walka z gołębiami wydaje się niekończącym się pasmem porażek. Wiele popularnych sposobów uwalnia nas od ptaków zaledwie na moment. Istnieje jednak sprawdzony trik, dzięki któremu przegonimy zwierzęta na długo. Jak się okazuje, gołębie nie znoszą zapachu naftaliny. Umieszczenie kilku kulek na balkonie zwykle wystarcza do ich odstraszenia. Należy jednak pamiętać o częstym wymienianiu środka. 

Zamiast naftaliny można także skorzystać z innego sposobu. Ptaki nie lubią także ostrych smaków i zapachów. Z tego powodu mieszanka tych aromatów skutecznie je odstrasza. Jeśli chcesz pozbyć się nieproszonych skrzydlatych z balkonu, przygotuj preparat składający się z papryczki chili, pieprzu, wody i octu. Sproszkowane warzywo wymieszaj z przyprawą i płynami. Następnie przelej całość do butelki ze spryskiwaczem. Rozpyl środek na barierkach i najbardziej wysuniętych na zewnątrz elementach balkonu. Drażniący dla ptaków zapach skutecznie je odstraszy.

Nie usuwaj gniazd gołębi. Możesz za to słono zapłacić

Od 2014 roku gołębie miejskie są objęte częściową ochroną. Z tego powodu usunięcie ich gniazd z balkonu nie jest tak proste, jak mogłoby się to wydawać. Jeśli zdecydujesz się pozbyć ptaków i ich siedlisk w okresie lęgowym, możesz tego pożałować. Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody, takie zachowanie grozi karą aresztu (nawet do 5 lat) lub wysoką karą pieniężną. "Eksmisja" nieproszonych gości jest możliwa tylko od 16 października do ostatniego dnia lutego. 

Więcej o: