Niebieskie, zielone, brązowe czy szare? Kolor oczu może wiele zdradzić o twojej osobowości

Wiele osób wierzy, że znak zodiaku, czy konkretny numer mogą wiele zdradzić o człowieku, jego podejściu do życia, charakterze, zachowaniu czy podejmowanych decyzjach. Nie brakuje również osób, które także kolorom przypisują szczególne znaczenie. Co według nich oznacza barwa twojej tęczówki?

Często mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy i wiele można z nich wyczytać. Niektórzy nawet uważają, że konkretny kolor tęczówki zdradza naprawdę wiele o osobowości danej osoby. Choć takie rozważania należy brać z dystansem i w formie ciekawostki, z przymrużeniem oka sprawdź, co oznacza twój kolor tęczówki. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Mroczki - o czym mogą świadczyć?

Brązowe oczy mają osoby nieśmiałe. Na nawiązanie relacji potrzebują więcej czasu

Posiadacze oczu w kolorze piwnym, czy brązowym bywają nieśmiali, niebywale skromni oraz nieufni. To introwertycy. Z tego powodu trudniej jest im nawiązać relację i zazwyczaj potrzebują do tego znacznie więcej czasu. Jednak gdy już im się uda, bardzo o nią dbają. Możesz na nich liczyć w każdej sytuacji. Dla najbliższych są przyjacielscy i bardzo oddani. Co ciekawe, to najczęściej występujący kolor oczu wśród ludzi.

Niebieskoocy mają romantyczną naturę. Są bardzo kreatywni

Osoby o niebieskich oczach mają romantyczne usposobienie, a ponadto cechuje ich ogromna wrażliwość, sentymentalność i uczuciowość. Są niezwykle kreatywne i mają bogatą wyobraźnię. Kierują się intuicją, która rzadko ich zawodzi. Chętnie pomagają innym i jednoczą ludzi ze względu na wrodzoną życzliwość i empatię. Bywa jednak, że od niektórych osób się dystansują.

Osoby z zielonymi oczami to realiści. Są odpowiedzialni i uparci

Zielonoocy to profesjonaliści oraz realiści. Twardo stąpają po ziemi, są niebywale odpowiedzialni, inteligentni i zawsze wiedzą, jak zachować się w danej sytuacji. Bywają również uparci, przez co bez problemu walczą o swoje. Z drugiej strony to również osoby niezwykle rodzinne, uwielbiają spędzać czas z bliskimi. Mają w sobie olbrzymie pokłady energii.

Osoby o szarej tęczówce zawsze starają się pomóc. Są bardzo szczere i oddane

Posiadacze oczu w odcieniu szarości (szarozielone, szaroniebieskie oraz szarobrązowe) są bardzo przyjacielscy, oddani, otwarci i godni zaufania. Zawsze mówią to, co myślą, choć nigdy po to, by kogoś zranić. Możesz liczyć na nich w każdej sytuacji. Niestety, ich wrodzona chęć pomocy sprawia, że czasami bywają wykorzystywani.

Więcej o: