Odnalazł siostrę po 30 latach. Zaproponowała, że zostanie jego surogatką. "To idealna kandydatka"

Mark MacDonald został oddany do adopcji przez swoją biologiczną matkę, gdy miała 16 lat. Mężczyzna nigdy nie zastanawiał się nad odnalezieniem kobiety, jednak wszystko zmieniło się w momencie, gdy dowiedział się, że wraz z żoną nie mogą mieć dzieci.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Biologiczna matka Marka MacDonalda miała 16 lat, gdy go urodziła. Kobieta nie była w stanie wychować dziecka, więc postanowiła oddać go do adopcji. Po 30 latach mężczyzna złożył wniosek o odnalezienie mamy. Procedury trwały bardzo długo, jednak udało się namierzyć kobietę. Chciała spotkać się z Markiem. Przy okazji MacDonald dowiedział się, że związała się ona z jego biologicznym ojcem i mają jeszcze trójkę dzieci.

Zobacz wideo Obalamy mity dotyczące porodu

Odnalazł siostrę po 30 latach. Pisali ze sobą prawie 2 miesiące

Mark regularnie zaczął wymieniać wiadomości ze swoją siostrą, Rachel Elliott. Kobieta od razu pokochała swojego starszego brata. Gdy matka pokazała jej zdjęcie Marka i podała jego adres mailowy, Rachel nie wahała się ani chwili. - Pobiegłam do domu, otworzyłam laptopa i nalałam sobie kieliszek wina. Wypiłam, napisałam e-mail, usunęłam go i nalałam kolejny kieliszek wina - wspomina siostra MacDonalda. Mark potwierdza, że ich relacja od samego początku była bardzo intensywna. - Zachowywałem się jak nastolatek, który obsesyjnie sprawdza pocztę i czeka na odpowiedź - mówi mężczyzna. Po 7 tygodniach pisania z Rachel, Mark postanowił spotkać się ze swoją biologiczną rodziną.

Siostra została jego surogatką. Wspólnie wydali książkę

MacDonald pierwszy raz spotkał się ze swoją rodziną w 2007 roku. Mark obawiał się tego spotkania, gdyż mimo wszystko wciąż byli to dla niego obcy ludzie. Okazało się jednak, że niepotrzebnie. - Nigdy nie czułem się tak komfortowo. Rozmawialiśmy, jakbyśmy znali się całe życie - relacjonuje mężczyzna. 2 miesiące później Rachel przyjechała do niego i jego żony Tiny. Wiedziała, że para nie może mieć dzieci. Zaproponowała więc, że zostanie ich surogatką. Mark i Tina od razu się zgodzili. - Wiedzieliśmy, że Rachel to idealna kandydatka na surogatkę - opowiada MacDonald. 19 sierpnia 2008 roku urodziły się bliźniaczki, córki Alaska Rachel i Zoe Rachel.

Dziś dziewczynki mają 15 lat. Mark i Rachel wydali książkę "Love and Genetics", w której opisali swoją historię. Miała premierę 22 marca. Po przeczytaniu jej ludzie byli pod wrażeniem postawy Rachel. Ona jednak zwraca uwagę na fakt, że zyskała o wiele więcej. - Mam brata - podsumowuje kobieta.

 
Więcej o: