Kiedy siać pietruszkę naciową? To już ostatni dzwonek! Nie przegap terminu

Kiedy siać pietruszkę naciową? To pytanie zadaje sobie wielu początkujących ogrodników. Wbrew pozorom wyhodowanie tego warzywa wcale nie jest trudne. Podpowiadamy, kiedy siać pietruszkę naciową i jak ją pielęgnować, aby zebrać obfite i zdrowe plony.

Kiedy siać pietruszkę naciową? Pomimo że jest rośliną pochodzącą z krajów śródziemnomorskich i Azji, jest jedną z najczęściej uprawianych roślin w polskich ogrodach. Sprawdź, kiedy siać pietruszkę naciową, aby zebrać plony już latem.

Zobacz wideo Kopytka z pesto pietruszkowym [Kuchnia Hapsa]

Czy korzeń pietruszki naciowej jest jadalny? Czym różni się od pietruszki korzeniowej?

Pietruszka naciowa jest świetnym dodatkiem w kuchni, dlatego chętnie uprawiamy ją w naszych ogrodach. Roślina ta różni się od odmiany korzeniowej bardziej rozłożystymi liśćmi i mniejszym systemem korzeniowym, który nie nadaje się do spożycia, ponieważ jest łykowaty i twardy. Pietruszka naciowa lubi, gdy podłoże jest żyzne, przepuszczalne i bogate w składniki odżywcze, ale nie wilgotne. Preferuje słoneczne stanowiska lub lekko zacienione. Zaczyna kiełkować już w temperaturze 2-3 stopnie Celsjusza i dobrze radzi sobie z przymrozkami, lecz najlepiej wzrasta, gdy na zewnątrz jest około 15 stopni. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Kiedy siać pietruszkę naciową? Pamiętaj o kilku zasadach

Jeśli zastanawiasz się, kiedy siać pietruszkę naciową, pamiętaj o kilku podstawowych zasadach, dzięki którym wyhodujesz zdrową roślinę i zbierzesz obfite plony. Pietruszkę naciową sadzimy w okolicach marca (najpóźniej do 10 kwietnia) oraz w listopadzie. Pamiętajmy, że roślina długo kiełkuje — około miesiąca. Głębokość siewu wynosi 1 cm. Zbyt głęboki siew spowoduje osłabienie rośliny. Pietruszkę siejemy rzędowo, a odległość pomiędzy powinna być nie mniejsza niż 8 cm. Zbiory pierwszych liści pojawiają się po około 12 tygodniach, a kolejne po dwóch lub trzech.

Więcej o: