Podkładała głos Małej Mi w "Muminkach". Ze słyszenia znało ją każde dziecko. Wiecie, jak wyglądała?

Użyczyła głosu Małej Mi z popularnej animacji "Muminki" i to właśnie jej polscy widzowie zawdzięczają świetne odwzorowanie charakteru postaci, która zapadła w ich sercach. Ze słyszenia znało ją każde dziecko w Polsce. Zmarła 20 listopada 2013 roku. Zobacz, jak wyglądała.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mała Mi znana była z posiadania bujnego koka na samym środku głowy oraz czerwonej sukienki. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci fikcyjnych wśród osób, które znają bajkę "Muminki" autorstwa Tove Jansson. Po raz pierwszy jej osoba pojawia się w "Pamiętnikach Tatusia Muminka", a następnie występuje również w "Lecie Muminków", "Zimie Muminków", "Opowiadaniach z Doliny Muminków" oraz w "Tatusiu Muminka i morzu". Drobna postura zmyliła wiele osób, kiedy okazało się, że dziewczynka posiada wyjątkowo silny charakter. Nie brakowało z jej strony złośliwości i nieprzyjemności. Słynęła również ze swojej wyjątkowej szczerości. Mówiła dokładnie to, o czym myślała.

Zobacz wideo Wokalistka Kwiatu Jabłoni w dubbingu "Elfinków" [ZWIASTUN]

Podkładała głos Małej Mi z "Muminków". Zobacz, kto kryje się za tą postacią

Głos Małej Mi z "Muminków", który mogliśmy usłyszeć w polskiej wersji dubbingowej, świetnie oddawał jej charakter i nieprzyjazne usposobienie. Z powodzeniem podołała temu zadaniu i zapadła w pamięci widzów Krystyna Kozanecka. To wybitna reżyserka dubbingu, dialogistka i pedagożka, ale również aktorka.

Jej głos mogliśmy usłyszeć również w niezliczonych produkcjach, a do najpopularniejszych należą "Złap mnie, jeśli potrafisz", "Mój brat niedźwiedź",  "101 dalmatyńczyków", "Calineczka", "Kopciuszek", "Mój brat niedźwiedź", "Pokemony" czy "Rybki z ferajny". Oprócz podkładania głosu wielu postaciom pojawiała się epizodycznie w serialach oraz nagrywała słuchowiska.

Krystyna Kozanecka użyczyła głosu w wielu produkcjach. Spełniała się również na deskach teatru

W 1982 Krystyna Kozanecka została absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Jej debiutem filmowym była rola w filmie Grzegorza Królikiewicza "Klejnot wolnego sumienia". Przez wiele lat, bo od 1982 do 1994 roku była związana z Teatrem Studio w Warszawie. Na deskach teatru występowała w spektaklach "Replika" Józefa Szajny, Tadeusza Łomnickiego w "Affabulazione" Pier Paolo Pasoliniego, czy "Opera za trzy grosze" Bertolta Brechta w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego. Kozanecka zmarła 20 listopada 2013 roku w wieku 53 lat i została pochowana na cmentarzu w warszawskim Powsinie. Ostatnią produkcją, w której mogliśmy usłyszeć jej głos, był film animowany "Zaczarowane pantofelki".

Więcej o: