Najpierw była jej fanką, później menadżerką. 24-letnią wokalistkę zabiła z zimną krwią

Selena Quintanilla-Perez już jako trzylatka wykazywała niebywały talent wokalny. Bardzo szybko stała się jedną z najpopularniejszych artystek latynoskich, której płyty zostały sprzedane w ponad 60 mln egzemplarzy. Była u szczytu kariery, gdy zginęła z rąk przyjaciółki.

Selena początkowo występowała lokalnie wraz z rodzeństwem. Gdy skończyła 10 lat, dołączyła do założonego przez ojca zespołu "Los Dinos", w którym została wokalistą. Była pierwszą kobietą, która rozpoczęła karierę w muzyce Tejano. W wieku 15 lat otrzymała nagrodę "Wokalistki Roku". Tytuł utrzymywała aż przez 9 kolejnych lat.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sławomir i Kajra zdradzają, czy ktoś pomaga im zajmować się synem Kordianem. "Mieszka z nami od siedmiu lat"

W zespole poznała miłość swojego życia. Wzięli ślub w tajemnicy przed światem

W międzyczasie zakochała się w gitarzyście z zespołu, Chrisie Perez. Ponieważ ojciec nie popierał tego związku i zagroził, że albo się rozstaną, albo rozleci się zespół, mężczyzna odszedł z grupy, jednak nadal się spotykali. 2 kwietnia 1992 roku w tajemnicy przed wszystkimi wzięli ślub. Gdy sprawa wyszła na jaw, ojciec w końcu zaakceptował wybór córki, a jej ukochany mógł wrócić do zespołu. 

Założyła jej fanklub i stała się najbliższą przyjaciółką. Chciała ją kontrolować

W 1994 roku Selena zdobyła nagrodę "Grammy" i stała się jedną z najpopularniejszych i najbardziej dochodowych wokalistek. Nazywano ją nawet hiszpańską Madonną. To właśnie wtedy poznała 30-letnią pielęgniarkę, Yolandę Saldivar, która założyła jej fanklub. Pomiędzy kobietami szybko zrodziła się przyjaźń oraz zaufanie. Wkrótce stała się nawet jej managerką.

 

Selena nie zauważyła, jak bardzo starała się kontrolować jej życie i oddalać od przyjaciół. Fascynacja zmieniła się w obsesję. Gdy na jaw wyszły jej liczne oszustwa oraz fakt, że zdefraudowała 30 tys. dolarów, została zwolniona i otrzymała zakaz zbliżania się do wokalistki. Nie zamierzała jednak odpuścić.

Spotkały się w pokoju 158. Doszło do tragedii

Ponieważ Yolanda była w posiadaniu ważnych dokumentów dotyczących biznesów Seleny, kobiety umówiły się na spotkanie, w trakcie którego doszło pomiędzy nimi do awantury. Yolanda wyciągnęła broń i strzeliła do swojej przyjaciółki oraz idolki. Kula trafiła w tętnicę. Na skutek olbrzymiej utraty krwi Selena zmarła w szpitalu 31 marca 1995 roku w wieku 24 lat

 

Yolanda została skazana na dożywocie. O wolność może ubiegać się dopiero po 30 latach. W 1997 roku nagrano film pt. "Selena", w którym główną rolę zagrała Jennifer Lopez. Oprócz tego w 2020 roku na platformie Netflix pojawił się serial, który opowiada o jej losach.

Więcej o: