20 lat temu zagrała Kamilę w serialu "Adam i Ewa". Jak zmieniła się Agnieszka Korzeniowska?

Agnieszka Korzeniowska ponad 20 lat temu wcieliła się w kontrowersyjną postać Kamili Kłos w serialu "Adam i Ewa". Dziś wciąż prężnie działa jako aktorka, jednak głównie teatralna. Co u niej słychać?

Agnieszka Korzeniowska to utalentowana oraz popularna aktorka telewizyjna i teatralna. Sympatię widzów przyniosła jej przede wszystkim rola Kamili w serialu "Adam i Ewa". Od jego emisji minęło ponad 20 lat. Jak zmieniła się przez ten czas i czym się teraz zajmuje?

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Anna Maria Sieklucka o nagrodzie dla "Dziewczyn z Dubaju". Nie gryzła się w język

Zanim pojawiła się w teatrze, wystąpiła w telewizji. Rola w "Adamie i Ewie" przyniosła jej rozpoznawalność

Agnieszka Korzeniowska urodziła się w 1970 roku w Chrzanowie, a w 1995 roku ukończyła studia aktorskie na krakowskim PWST. Od lat związana jest z Teatrem Nowym w Łodzi, choć swoje pierwsze kroki stawiała na scenie warszawskiego Teatru Rozmaitości. Na szklanym ekranie zadebiutowała już w 1983 roku, jednak największą popularność przyniosła jej rola w serialu "Adam i Ewa", w którym wcieliła się w Kamilę Kłos.

Serial "Adam i Ewa" cieszył się olbrzymią popularnością. Zagrała w nim Kamilę Kłos

Serial emitowany był w latach 2001-2002 i zyskał olbrzymią sympatię widzów. Opowiadał o losie dwójki tytułowych bohaterów, których dzieliło niemal wszystko — podejście do życia, różne drogi życiowe czy praca, a mimo to połączyło ich uczucie. Agnieszka Korzeniowska zagrała w nim Kamilę, siostrę głównej bohaterki, której wątek był dość burzliwy.

Agnieszka Korzeniowska realizuje się jako aktorka teatralna. Kadrami z życia dzieli się na Instagramie

Agnieszkę Korzeniowską mogliśmy podziwiać również innych popularnych produkcjach telewizyjnych, takich jak "Pensjonat pod Różą", "I kto tu rządzi", "Pierwsza miłość" czy "Na Wspólnej". Swoją karierę aktorską realizuje jednak przede wszystkim w teatrze. Od 1999 roku nieprzerwanie występuje na scenie Teatru Nowego w Łodzi.

 

Aktorka jest również bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Na Instagramie regularnie dzieli się z fanami swoimi przemyśleniami oraz zdjęciami, zarówno z pracy, jak i fascynujących podróży po różnych zakątkach świata. W ostatnim czasie odwiedziła m.in. Grecję, Dominikanę, Namibię oraz Marrakesz.

 
Więcej o: