Nie nosi stanika do pracy. Zdradziła, jak reagują klienci. "Moje ciało, mój wybór"

Yulia ma 21 lat i prowadzi konto na TikToku, za pomocą którego m.in. dzieli się swoimi odczuciami na temat pracy w zawodzie kelnerki i barmanki. Młoda influencerka zdradziła, że jakiś czas temu zrezygnowała z noszenia stanika, również do pracy.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Nicole odeszła z sekty mormonów. Teraz edukuje na TikToku

W jednym z swoich filmów, który 21-latka zatytułowała "Moje ciało, mój wybór" stwierdziła, że jest jedyną kelnerką w swoim miejscu pracy, która nie zakłada biustonosza. W innych nagraniach natomiast podzieliła się swoimi obserwacjami na temat zachowania klientów, którzy reagują na jej brak biustonosza, uporczywie i ostentacyjnie wpatrując się w jej biust. Niektórzy są zakłopotani i z kolei uciekają wzrokiem.

Jej decyzja o tym, aby nie zakładać stanika na co dzień, była przemyślana. TikTokerka raczej zdaje się nie przejmować zachowaniem i reakcją innych. Jednak w jednym z filmów przyznaje, że ostentacyjnie wpatrywanie się w jej część ciała nie jest akceptowalne. W opisie do nagrania napisała jednak, że nie przeszkadza jej zwykłe zainteresowanie.

Lubię to spojrzenie

- napisała, dodając emotikonkę diabełka.

"Jesteś wspaniała!" - piszą internauci pod jej filmami.

Warto podkreślić, że aktywistki i działaczki od dawna walczą o to, aby kobiece sutki nie były kontrowersyjnym elementem w  przestrzeni publicznej. Zwracają uwagę m.in. na dyskryminację w tym  zakresie: podczas, gdy mężczyźni mogą bez obaw chodzić bez koszulki lub w prześwitującym t-shircie, kobiece ciało musi być zakryte. Ponadto, kobiece piersi wciąż są seksualizowane i cenzurowane. 

Cenzura kobiecych sutków zniknie z Instagrama i Facebooka?

Przypomnijmy, że w styczniu br. poinformowano o swoistej rewolucji - w zakresie innych, popularnych platform społecznościowych. Rada Nadzorcza firmy Meta zapowiedziała, że z Instagrama i Facebooka zniknie cenzura kobiecych sutków. Meta zaleciła, aby należące do niej platformy społecznościowe zmieniły politykę moderowania treści, w których pojawia się nagość. 

Rada, w skład której wchodzą m.in. eksperci, dziennikarze i politycy stwierdziła, że dotychczas obowiązujące zasady cenzurowania sutków są niejasne - kobiece bowiem są zakrywane, męskie nie. Zdaniem członków rady, obecne zasady pomijają też osoby transpłciowe oraz niebinarne. 

Źródło: TikTok

Więcej o: