Unikaj sadzenia tych drzew przy domu. Uszkadzają fundamenty i pogarszają samopoczucie

Wiele z nas chce, aby wokół naszego domu było wiele zieleni, dlatego często sadzimy drzewa, które będą nie tylko ładnym elementem estetycznym, ale również osłonią nas od wścibskich oczu sąsiada. Jednak niektórych drzew lepiej nie sadzić przy domu, ponieważ może to przynieść nieprzyjemne konsekwencje.

Już na etapie budowy warto rozplanować rozmieszczenie drzew i krzewów wokół budynku. Mówi się, że niektórych lepiej unikać, bo mogą mieć negatywny wpływ na mieszkańców. Sprawdź, których rodzajów drzew nie powinniśmy sadzić przy domu.

Zobacz wideo Pobiegł maraton w ogródku. Wcześniej przebiegł 42 kilometry wokół łóżka

Tych drzew lepiej nie sadź wokół domu. Mogą przynieść wiele szkód

Drzewa i krzewy są istotnym elementem naszego ogrodu. Sprawiają, że jesteśmy bliżej natury, dają nam cień oraz owoce i osłaniają od ulicy lub sąsiada. Jednak nie każdy gatunek drzewa, warto sadzić wokół domu. Niektóre mogą uszkadzać fundamenty, mocno uczulać lub pogarszać nasze samopoczucie. Których drzew lepiej nie sadzić przy domu?

  • Topola. Mocno pylące drzewo, które jest utrapieniem dla alergików. Dodatkowo ma wyjątkowo twardy i gruby pień, a w razie burzy czy wiatru może się złamać i poważnie uszkodzić mury domu. 
  • Dąb. Niezwykle duże drzewo, które potrzebuje przestrzeni do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Według ludowych wierzeń ma tak dużą moc, że odbiera energię mieszkańcom domu. W rzeczywistości korzenie dębu mogą uszkadzać fundamenty, a rozłożyste gałęzie mogą przysłaniać okna i zabierać światło.
  • Brzoza. To znienawidzone drzewo przez alergików. Mocno uczula, a dodatkowo jej pyłki zaśmiecają okolicę. 
  • Drzewa iglaste. Mają mocno rozbudowany system korzeniowy, który może uszkadzać fundamenty. Dodatkowo opadające igły zakwaszają glebę, co nie sprzyja wzrostowi niektórych roślin. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Według tradycyjnych wierzeń niektóre drzewa przynoszą szczęście domowi. Które z nich warto posadzić na działce?

Według tradycyjnych wierzeń warto posadzić niektóre drzewa i krzewy w ogrodzie. Niektórzy wierzą, że będą nas chroniły nas przed złem i chorobami.

  • Jałowiec. To tradycyjna roślina, którą okadzano domostwa. Miała chronić mieszkańców przed złymi mocami. Najpopularniejsze odmiany ogrodowe to jałowiec pospolity, skalny lub chiński. Prosty w uprawie i pielęgnacji oraz odporny na trudne warunki atmosferyczne.
  • Jarzębina. Jesienne ozdobne drzewo, które miało przynosić szczęście w miłości. W ogrodzie nie zabiera zbyt wiele miejsca i dobrze znosi towarzystwo innych roślin.
  • Modrzew. Symbolizuje młodość i wytrwałość. Dawniej gałązkami modrzewiu ozdabiano domy nowożeńców. Nie jest wymagający w pielęgnacji, warto jednak pamiętać o regularnym przycinaniu. 
Więcej o: