Na plecach czy na brzuchu? Pozycja podczas snu zdradza o tobie więcej, niż myślisz

Sen jest niezwykle ważny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, ale okazuje się, że równie istotna jest pozycja, w jakiej śpimy. Wpływa nie tylko na jakość snu i procesy regeneracyjne, ale także pokazuje cechy naszej osobowości. Sprawdź, co mówi o tobie pozycja, w jakiej śpisz.

Zazwyczaj powinnyśmy spać od 6 do 8 godzin na dobę, aby czuć się wypoczętą i wyspaną. Oprócz długości snu ważna jest również pozycja, w jakiej śpimy. Niewiele osób wie, że wskazuje ona również na istotne cechy naszego charakteru, choć warto to traktować z przymrużeniem oka.

Zobacz wideo Spanie z nią w jednym łóżku jest bardzo niewygodne! Marta Rentel o swoich wadach i zaletach

Na plecach. Tak śpią odważne osoby

Na plecach często śpią osoby, które nie stresują się bez potrzeby. Cenią sobie spokojne życie bez niepotrzebnych zmartwień i kłopotów. Zazwyczaj mówią to, co myślą i nie zastanawiają się nad konsekwencjami. Są stanowcze i odważne, lecz nie agresywne. Nie boją się niepowodzeń ani porażek.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Na boku. Popularna pozycja osób ceniących samotność

Ta pozycja jest jedną z najpopularniejszych. Mówi się, że na boku śpią osoby tolerancyjne i otwarte na nowe znajomości i wyzwania, jednocześnie jest połączeniem introwertyzmu i ekstrawertyzmu. Osoby śpiące na boku mają skomplikowaną osobowość. Są towarzyskie i otwarte, a z drugiej strony potrzebują własnej przestrzeni i samotności, aby naładować społeczne baterie.

Pozycja embrionalna. Tak śpią osoby zamknięte w sobie 

Ta pozycja przypomina ułożenie dziecka w brzuchu kobiety. W taki sposób śpią osoby, które mają wiele do przemyślenia i najchętniej zwinęłyby się w kłębek, aby nikt nie naruszał ich przestrzeni. Nie lubią dzielić się swoimi przemyśleniami ze światem zewnętrznym i z większością problemów zazwyczaj usiłują poradzić sobie same. Zazwyczaj szybko się stresują i denerwują własnymi niepowodzeniami. Mają również tendencję do perfekcjonizmu.

Na brzuchu. Pozycja towarzyskich i rozrywkowych osób

Osoby śpiące w tej pozycji są wyjątkowo rozrywkowe. Cenią sobie zabawę i mają wielu przyjaciół. Cechują się inteligencją i uporem, dlatego rzadko słuchają rad innych, co często sprowadza na nich kłopoty. Są otwarte na nowe znajomości i doświadczenia. Dobrze czują się w dużych skupiskach ludzi, ale jednocześnie nie potrzebują atencji, aby być szczęśliwymi.

Więcej o: