Co na mole ubraniowe? Wystarczy 5 zł i trzy składniki. Znikną na dobre

Mole ubraniowe to szkodniki, które często dają się nam we znaki. Jak skutecznie się ich pozbyć? Istnieje na to kilka sprawdzonych sposobów. Zamiast przepłacać za drogie produkty, zdecyduj się na te triki. Zaoszczędź pieniądze i rozwiąż irytujący problem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co na mole ubraniowe? Szkodniki potrafią przysporzyć wielu nieprzyjemnych problemów. Istnieje jednak kilka trików na to, aby szybko przegonić je z naszego domu. Dowiedz się, jak pozbyć się owadów i zabezpieczyć się przed ich powrotem.

Zobacz wideo Mole ubraniowe zaatakowały szafę? Tak się ich pozbędziesz

Kulki na mole odzieżowe? Zamiast tego skorzystaj z popularnych przypraw

Najpopularniejszym sposobem na mole odzieżowe jest użycie specjalnych kulek odstraszających szkodniki swoim zapachem. Istnieje jednak inny skuteczny trik, na przepłoszenie insektów z domu. Wystarczy skorzystać z trzech popularnych przypraw. Owady nie cierpią tych aromatów. Wystarczy garść goździków, liści laurowych i ziela angielskiego, aby szybko pozbyć się skrzydlatych gości. Przesyp je do saszetki, a następnie połóż ją na ubraniach. Im więcej pakunków przygotujesz, tym lepiej.  Rozłożenie ich w szafie skutecznie odstraszy mole.

Kolejnym sposobem na mole ubraniowe jest olejków eterycznych. Zapachy takie jak lawenda, cytrusy, czy szałwia sprawią, że szkodniki wyniosą się z twojego domu. Skropl waciki lub starą skarpetkę kilkoma kroplami, a następnie włóż je pomiędzy ubrania. W ciągu kilku dni całkowicie pozbędziesz się owadów.

Co na mole ubraniowe? Jak je odstraszyć? Przygotuj zawieszki na wieszaki

Co, jeśli mole skubią ubrania wisząca na wieszakach? W takich przypadkach dobrze jest skorzystać z triku na zapachowe zawieszki. Przygotuj kilka torebek ziół, takich jak szałwia lub mięta, spinacz biurowy oraz wstążkę. Przypnij klamerki do saszetki, a następnie przewlecz przez nie tasiemkę. Przywiąż je do wieszaków. W mig zapomnisz o szkodnikach

Więcej o: