Pamiętacie De Su? Śpiewały "Życie cudem jest" i "Kto wie". Czym dziś się zajmują?

Większość z nas kojarzy popularny utwór "Kto wie", który co roku wybrzmiewa w radio w okresie bożonarodzeniowym. Okazuje się, że już niedługo po premierze utworu zespół De Su, który go wykonywał się rozpadł. Czym dziś zajmują się wokalistki i jak potoczyła się ich kariera?

Gdy zbliża się bożonarodzeniowy czas, w radio często można usłyszeć popularną piosenkę "Kto wie" w wykonaniu wokalistek De Su. Okazuje się, że zespół, który śpiewał utwór od wielu lat już nie istnieje. Co dziś dzieje się z wokalistkami?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak Cleo utrzymuje sylwetkę w dobrej kondycji? "Dużo koncertuję, to jest permanentne cardio!"

Pamiętacie wokalistki z De Su? Po kilku latach słuch o nich zaginął

Jak podaje "Plejada", wokalistki, które później stworzyły zespół De Su karierę rozpoczynały od występów w musicalach Teatru Studio Buffo. Małgorzata Pruszyńska, Daria Druzgała, Beata Kacprzyk i Anna Mamczur w 1993 r. postanowiły stworzyć własną formację. Jakiś czas później ze współpracy zrezygnowała Anna Mamczur, która postawiła na samodzielną karierę. Kobieta występowała między innymi w programie "MdM, czyli Mann do Materny, Materna do Manna" stacji TVP.

Trzy wokalistki, które pozostały w zespole przez kilka lat udzielały wsparcia innym artystom. Współpracowały z zespołem Varius Manx, De Mono czy Shazzą. W 1996 r. artystki wystąpiły na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zaprezentowały utwór "Życie cudem jest" napisany przez Roberta Jansona. Piosenka zyskała popularność, teledysk stał się hitem, a kobiety zaproszono nawet do występu jako support dla Tiny Turner. W 2000 r. De Su wydało piosenkę "Kto wie", jednak po tym, jak stała się popularna, artystki nie doczekały się już podobnego sukcesu. Po kilku kolejnych zmianach zespół oficjalnie przestał istnieć w 2001 r.

Jak potoczyła się dalsza kariera wokalistek De Su? Kobiety wciąż stawiają na rozwój

Po rozpadzie zespołu De Su Małgorzata Pruszyńska w 2003 r. pod pseudonimem Margo Su nagrała płytę "Nieuziemiona", a później wyjechała do Niemiec, gdzie miała rozwijać zdolności aktorskie. Daria Druzgała występowała w Teatrze Roma, a następnie została zastępczynią dyrektora w Polskim Radiu Dzieciom. Z kolei Beata Kacprzyk ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Widzowie mogli zobaczyć ją w kilku popularnych serialach, takich jak "Komisarz Alex" czy "Samo życie". W 2018 r. była też jurorką w programie "Śpiewajmy razem. All together now", a 13 marca 2023 r. na TV Puls premierę miał serial "Kurierzy" z jej udziałem.

Więcej o: