Przynoszą szczęście, pieniądze i dobrobyt? Te rośliny warto mieć na swoim parapecie

Wielu z nas publicznie nigdy nie przyzna się, że wierzy w przesądy. Jednak natrafiając na czterolistną koniczynkę, schowa ją "na szczęście" do portfela, a gdy czarny kot przebiegnie drogę, splunie trzy razy przez lewe ramię - bo przecież co to komu szkodzi. Według wierzeń Feng Shui, jest kilka kwiatów, które mają zapewniać dobrobyt. Masz je może w swoim domu?

Więcej porad znajdziesz na Gazeta.pl

Feng Shui to chińska sztuka życia w harmonii oraz szczęściu. Wiele osób wierzy, że kierując się tymi zasadami, w ich życiu zagości radość, szczęście, zdrowie i dostatek. Według tej sztuki, bardzo ważnym elementem we wnętrzach są żywe rośliny, które mogą oddziaływać na nas w pozytywny lub negatywny sposób. Trzeba jednak pamiętać, by do tego typu przekonań podchodzić z dystansem i przymrużeniem oka.

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Te kwiaty postaw na swoim parapecie. Według Feng Shui przynoszą szczęście, zdrowie i bogactwo

Zanim jednak skupisz się wyłącznie na tych roślinach, które mają wnieść do twojego życia pozytywną energię, pozbądź się roślin, które według Feng Shui działają negatywnie. Mowa chorych, uschniętych i zaniedbanych roślinach lub takich, których liście są bardzo ostro zakończone.

Skrzydłokwiat: Ta roślina powszechnie ceniona jest przede wszystkim za swoje właściwości oczyszczające powietrze. Okazuje się jednak, że może wnosić do domu także szczęście i dobrą energię. Pomaga osiągnąć wewnętrzny spokój, dlatego warto ustawiać ją w takich miejscach, w których zwykle odpoczywamy.

Grubosz jajowaty (drzewko szczęścia): W zależności od tego, w jakiej części domu zostanie ustawiony, pozytywnie wpływa na inną sferę finansów. Pragniesz pomysłów na zarobienie pieniędzy? Postaw go od wschodniej strony. Jeśli natomiast chcesz dobrobytu w przyszłości, postaw go raczej od strony południowo-wschodniej.

Dracena Sandera: To roślina, która ma wnosić do domu energię wszystkich żywiołów, a w zależności od liczby łodyg, przyciągać co innego. Trzy przyciągają szczęście, pięć zapewnia dostatek, a sześć zdrowie. W tym przypadku, nie ma znaczenia, w którym miejscu domu stoi roślinka.

Storczyk: Mówi się, działa niczym afrodyzjak, wspierając relację w związku. Jeśli chcesz podgrzać atmosferę w swojej sypialni, możesz ustawić w niej doniczkę ze storczykiem, albo nawet dwie.

Inne elementy Feng Shui, które mają przyciągnąć do domu szczęście i bogactwo

Jednak nie tylko umieszczenie odpowiednich roślin w domu może przyciągnąć szczęście, zdrowie i finansowy dostatek. A skoro pieniędzy nigdy nie za dużo, oto kilka innych elementów, które zgodnie z zasadami Feng Shui, warto uwzględnić w swoim domu:

  1. W domu lub mieszkaniu powinny przeważać w jasne, pastelowe barwy, które nie tylko optycznie powiększą pomieszczenia, lecz także wniosą do nich dobrą energię.
  2. W Feng Shui woda symbolizuje bogactwo i pieniądze, zatem jej obecność jest bardzo mile widziana. Może to być mała fontanna ustawiona w domu, na ogrodzie, tarasie czy balkonie.
  3. Trzecim elementem jest utrzymanie porządku, który umożliwi pozytywnym wibracjom swobodne krążenie.
Więcej o: