Zwykle używasz go do pieczenia, tym razem potrzyj kran. Pozbędziesz się brudu w mgnieniu oka

Brud i osad często pojawiają się na powierzchniach kranów i pryszniców. Pozbycie się ich często wymaga od nas nie lada trudu. Czasami nawet regularne mycie tych elementów nie wystarcza, aby wyglądały jak nowe. Istnieje jednak sprawdzony sposób, dzięki któremu bateria zalśni czystością.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zadbać o czysty kran? Istnieje na to sposób. Co więcej, jest prostszy, niż się wydaje. Wystarczy skorzystać z jednego produktu, aby metalowa powierzchnia wyglądała jak nowa. Znajdziesz go w kuchennej szafce.

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Papier do pieczenia zamiast gąbki. Efekt może cię zaskoczyć

Jak się okazuje, papier do pieczenia przyda się nie tylko przy ciastach. Produkt, którego najczęściej używamy podczas pichcenia smakołyków, świetnie sprawdzi się przy domowych porządkach. Użycie go jest banalnie proste. Wystarczy urwać kawałek papieru, a następnie zmiąć go w kulkę. Tak przygotowana "gąbka" świetnie się sprawdzi przy czyszczeniu kranu. Potrzyj nim baterię, a osadzający się na niej brud zniknie w mgnieniu oka

Choć brzmi to dziwnie, to trik z papierem do pieczenia zamiast gąbki naprawdę działa. Udowodnił to jeden z użytkowników Instagrama. Mężczyzna zobaczył ten sposób i postanowił go przetestować. Efekt?  W kilka sekund po zabrudzonej powierzchni nie było śladu, a bateria wyglądała jak nowa. Z tym nietypowym trikiem wiąże się jednak jedno "ale". Aby usunąć zabrudzenia i nie uszkodzić kranu należy użyć odpowiedniej siły. Zbyt mocne pocieranie metalu za pomocą kuchennego produktu może go zarysować.

 

Jak wyczyścić kran? Wypróbuj inne rozwiązania

Jeśli plamy na kranie są wyjątkowo trudne do usunięcia, należy sięgnąć po sprawdzony środek. Ocet poradzi sobie z większością zabrudzeń. Namocz w nim szmatkę, po czym przetrzyj nią baterię. Odczekaj 10 minut, a następnie spłucz kwas wodą. Na sam koniec przetrzyj powierzchnię "na sucho". Ślady palców i kamień powinny zniknąć po pierwszym czyszczeniu.

Więcej o: