Mąż Ewy Wencel przyłapał ją na zdradzie z Bogusławem Lindą. "Małżeństwo się przez to rozleciało"

Ewa Wencel była w wieloletnim małżeństwie z Erwinem Wenclem, zanim ten przypał ją na zdradzie ze znanym aktorem. Aktorka niespodziewanie odeszła z obsady "M jak miłość". Czym się dzisiaj zajmuje?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ewa Wencel to polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, publiczności znana przede wszystkim z roli Janiny, matki Ewy w telenoweli "M jak miłość". Wiele osób pamięta aktorkę z takich produkcji jak "Powidoki", "Szaleństwa Panny Ewy", "Nad Niemnem", a także w nagrodzonym "Placu Zbawiciela". Jak wyglądało jej życie prywatne?

Zobacz wideo Wywiad z Tomaszem Włosokiem, aktorem grającym w "Emigracji XD"

Jedna noc zakończyła wszystko. Ewa Wencel została przyłapana ze znanym aktorem w łóżku

Kilkanaście lat temu Ewa Wencel niespodziewanie odeszła z obsady "M jak miłość" w charakterze skandalu. Według krążących wówczas plotek dowiedziała się o zdradzie męża Erwina ze scenarzystką serialu, Iloną Łepkowską. Kilka lat później, bo w 2013 roku również sama aktorka została oskarżona o romans.

Jej wieloletni partner i mąż Wencel twierdził, że przyłapał ją w łóżku w jednoznacznej sytuacji z Bogusławem Lindą. W rozmowie z "Super Expressem" mówił:

Delikatnie podszedłem więc do drzwi, uchyliłem je i wtedy zobaczyłem, jak moja naga żona Ewa Wencel kocha się z Bogusiem nagim w moim łóżku. [...] Małżeństwo moje się przez to rozleciało. Przyjaźń się skończyła.

Erwin Wencel z wykształcenia prawnik, współpracował również ze środowiskiem artystycznym. Przez 25 lat pełnił funkcję menadżera Bogusława Lindy. Był również jego powiernikiem i bliskim przyjacielem. Wencel był nawet ojcem chrzestnym córki Lindy. Scena, której był świadkiem wspomnianej nocy, miała przekreślić nie tylko jego małżeństwo z Ewą Wencel, ale też przyjaźń ze znanym aktorem.

Ewa Wencel zniknęła z popularnego serialu, lecz dalej jest związana z filmem. Czym się zajmuje?

Po decyzji o odejściu z obsady "M jak miłość" Wencel poświęciła innym zawodowym wyzwaniom, lecz wciąż jest związana z kulturą i filmem. Pełni rolę wykładowczyni w Szkole Filmowej w Łodzi. Aktorka użyczyła również głosu jednej z postaci w "Harrym Potterze", czy "Opowieści Wigilijnej". Spełniała się ponadto jako scenarzystka serialu "Czas Honoru", w którym zagrała także jedną z ról. Oprócz tego na stałe jest związana i współpracuje z Teatrem Kwadrat i Szkołą Mistrzowską Andrzeja Wajdy oraz z Ministerstwem Kultury i Sztuki.

Więcej o: