Spotkali się przypadkiem. Najpierw dała mu kosza. Potem zakochała się "na śmierć i życie"

Głos komentatora sportowego, Dariusza Szpakowskiego zna niemal każdy. Przez lata relacjonował najważniejsze wydarzenia sportowe. Grażyna Strachota to aktorka, która na swoim koncie ma wiele wybitnych ról. Przypadkowe spotkanie sprawiło, że połączyła ich miłość. Są razem od ponad 30 lat.

Po raz pierwszy spotkali się przelotem, w telewizyjnej charakteryzatorni w latach 80. Później Dariusz Szpakowski podziwiał ją w teatrze "Ateneum", gdzie grała w głośnym spektaklu "Brel". - Zobaczyłem ją na scenie i pomyślałem, że jest piękna — wyznał komentator cytowany przez portal viva.pl. Stwierdził wtedy jednak, że na pewno jest mężatką i ma dzieci, dlatego nie ma co zawracać sobie głowy. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dariusz Szpakowski podsumowuje swój ostatni mundial. "Chciałem dzwonić, wracać"

Po raz kolejny wpadli na siebie w górach. Początkowo dała mu kosza

Drugi raz wpadli na siebie w kolejce do wyciągu narciarskiego na Kasprowy Wierch. Komentator próbował ją poderwać, ale początkowo dała mu kosza. - Żeby nie myślał, że jak pracuje w telewizji, to absolutnie wszystko mu wolno — przyznała Grażyna Strachota, która pojechała w góry, by nauczyć się jeździć na nartach. Ponieważ szło jej niespecjalnie, komentator zaproponował pomoc, którą przyjęła. Później wybrali się do restauracji. - Nie wiem jak to się stało, ale od razu zakochałam się w Darku na śmierć i życie — zdradziła aktorka. Zaczęli się spotykać, a po 4 latach, w 1992 roku wzięli ślub.

 

Gdy na świat przychodziły ich córki, on komentował mecze. "Nie odebrałem nawet żony ze szpitala"

Rok po ślubie na świecie pojawiła się ich pierwsza córka, Julia, a sześć lat później Gabrysia. Komentator wspomina, że gdy rodziła się Julka, on akurat jechał komentować mecz. Ginekolożka, która prowadziła ciążę, zapewniała go, że zdąży wrócić. Okazało się jednak inaczej, a o narodzinach córki powiadomił go kolega. Po powrocie od razu pojechał na kolejny mecz. - Nie odebrałem nawet żony ze szpitala — przyznał w rozmowie z "Superexpressem". Po narodzinach córek w głównej mierze to on zarabiał, gdyż aktorka poświęciła się ich wychowywaniu. Dziś obie są już dorosłe.

Są małżeństwem od niemal 30 lat. Cenią sobie prywatność

Dariusz Szpakowski oraz Grażyna Strachota-Szpakowska od ponad 30 lat tworzą zgodne i spokojne małżeństwo i niechętnie dzielą się z mediami swoimi prywatnymi sprawami. W 2022 roku dziennikarz skomentował swoje ostatnie Mistrzostwa Świata. Z fanami pożegnał się słowami: - Żegnam i powiem krótko, to mój ostatni finał mistrzostw świata, ale nie jeszcze nie odkładam mikrofonu. [...] Bycie w państwa domach to było wielkie wyróżnienie i wielki zaszczyt — powiedział.

Więcej o: