Skrzydłokwiat marnieje w oczach? Zblenduj dwa składniki i podlej roślinę. Szybko się zazieleni

Zauważyłaś, że ostatnio skrzydłokwiat marnieje w oczach? A może od dłuższego czasu nie wypuszcza kwiatów i ma żółte liście? Przygotuj domowy specyfik, który odżywi roślinę i sprawi, że szybko wróci do formy. Wystarczy zblendować dwa składniki.

Co zrobić, gdy skrzydłokwiat ma pożółkłe, matowe liście i od dłuższego czasu nie kwitnie? Zamiast spisywać roślinę na straty, przygotuj domowy nawóz, który ją zasili i pobudzi do rozwoju. Dzięki temu dostarczysz jej wszystkich niezbędnych składników odżywczych, a po czasie zauważysz, że przynosi to zadowalające efekty. Potrzebne składniki możesz mieć już w domu. Co warto wykorzystać?

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zblenduj, przecedź i wlej do doniczki. Skrzydłokwiat szybko odżyje

Doskonałe sposoby na odżywienie skrzydłokwiatu są w zasięgu ręki, a potrzebne składniki prawdopodobnie masz już w domu. Jednym z nich są pestki dyni, które świetnie zasilą roślinę, pobudzając ją do wzrostu. Wszystko dlatego, że bogate są w azot, fosfor, potas, magnez, mangan oraz bor. Jeśli przygotujesz nawóz na bazie pestek dyni, skrzydłokwiat zazieleni się i szybko zacznie kwitnąć. Jak należy przygotować mieszankę, która skutecznie go zasili?

Pięć łyżek pestek dyni (bez miąższu) zalej litrem wody i zblenduj składniki. Rób to co najmniej przez minutę, by dokładnie połączyć mieszankę. Przecedź płyn, żeby pozbyć się drobinek zmielonych pestek, i od razu możesz podlewać rośliny. Co ważne, nie musisz rozcieńczać nawozu. Wystarczy wlać płyn prosto do doniczki skrzydłokwiatu. Jak często warto to robić? Liczy się regularność, a optymalną częstotliwością będzie zasilanie go raz na dwa tygodnie.

Domowy nawóz ze składnika, który ląduje w koszu. Wystarczy zalać go wodą

Naturalny, domowy nawóz można przygotować w kilka chwil i to często ze składników, które najczęściej wyrzucamy. Swoim nietypowym sposobem podzieliła się użytkowniczka tiktoka z profilu @to_co_lubie_najbardziej. Jak sama wskazuje, jest to idealna mieszanka do podlewania zarówno storczyków, jak i skrzydłokwiatów. Co będzie ci potrzebne do jej przygotowania? Wystarczą dwa składniki i odrobina cierpliwości.

Obierz banana, a jego skórkę umieść w litrowym słoiku i zalej wrzącą wodą. Słoik zakręć, a następnie odstaw na 24 godziny. Po tym czasie należy odcedzić płyn i rozrobić go z wodą w proporcjach 1:1, by móc podlewać nim kwiaty doniczkowe, jak i te w ogrodzie. Tak przygotowany nawóz bogaty jest w fosfor oraz potas, które są cennymi składnikami podczas prawidłowego rozwoju roślin. 

Więcej o: