Włożyła drewniane łyżki do gotującej się wody i nie mogła uwierzyć. "Dziękuję, internecie"

Bardzo często podczas gotowania posługujemy się drewnianymi łyżkami, które nie uszkadzają dna garnka. Mało kto zdaje sobie sprawę, że przedmioty wymagają regularnej pielęgnacji, by mogły służyć nam jak najdłużej. Okazuje się, że włożenie ich do gotującej się wody przyniesie zaskakujący efekt.

Przedmioty, których używamy do gotowania szybko się brudzą, dlatego warto na bieżąco dbać o ich czystość. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że mycie drewnianych łyżek zwykłą wodą z detergentem może nie wystarczyć. Okazuje się, że podczas gotowania tworzywo pochłania tłuszcze z sosów czy zup, dlatego od czasu do czasu warto poświęcić łyżkom nieco więcej uwagi.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Włożyła drewniane łyżki do gotującej się wody, by zobaczyć, co się stanie. Efekt ją zaskoczył

Tiktokerka @ediffied w jednym z nagrań zaprezentowała, co się stanie po włożeniu drewnianych łyżek do gotującej się wody. Filmik ma już ponad 159 tys. polubień. Kobieta najpierw zagotowała na kuchence wodę, włożyła do naczynia przedmioty i odczekała jakiś czas. Na filmiku można zauważyć, że pod wpływem gorącej cieczy z łyżek uwolniło się sporo oleju, brudu i innych substancji, które zostały wcześniej wchłonięte podczas mieszania potraw. 

Trik warto stosować regularnie, na przykład raz w miesiącu. Później łyżki należy wysuszyć i można dodatkowo zaimpregnować je olejem mineralnym dozwolonym do kontaktu z żywnością. Dzięki temu narzędzia będą odpowiednio zdezynfekowane i posłużą przez wiele lat. 

Internauci zostawili pod nagraniem wiele komentarzy. "Zupa z łyżek"

Pod nagraniem tiktokerki internauci zostawili sporo komentarzy. Podczas gdy jedni byli zdziwieni i podziękowali za radę, inni przyznali, że zdają sobie sprawę, że uwalnianie wchłoniętych wcześniej substancji pod wpływem gorącej wody jest zupełnie naturalne.

Łyżki są zrobione z drewna, więc to naturalne, że jeśli je podgrzejesz kurz i drobinki tego drewna pojawią się w wodzie.
Dziękuję, internecie.
Musisz tego spróbować z nowymi.
Zupa z łyżek.
Dlatego używam silikonowych przyborów.
Więcej o: