Niezawodny sposób na czyste ramy okienne. Wetrzyj ten produkt, a odzyskają biel w kilka minut

Mycie okien wiąże się z czyszczeniem ram okiennych, a to nie należy do łatwych i przyjemnych zadań. Jeśli zastanawiasz się nad sposobem, w jaki szybko i efektownie umyć ramy okienne, wypróbuj ten prosty trik, a w kilka minut uporasz się z brudem.

Wiosna to dla wielu osób czas porządków, a wiosenne sprzątanie wiąże się z myciem okien. Czasem jednak zapominamy o dokładnym wyczyszczeniu ram okiennych, a niestety jest to miejsce, gdzie zbiera się dużo brudu i zanieczyszczeń. Podpowiadamy banalny sposób na szybkie umycie plastikowych ram okiennych.

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Myjąc okna, pamiętaj o ramach. Jak skutecznie i szybko je doczyścić? 

Mycie okien to nie tylko mycie szyb, ale również ram okiennych, które po okresie zimowym są brudne, zażółcone lub poszarzałe. Niestety jest to miejsce, którego nie możemy potraktować ostrą szczotką lub drucianą gąbką, ponieważ możemy je porysować lub uszkodzić. Mogą utworzyć się także mikrorysy, w których z czasem będzie osadzało się jeszcze więcej brudu.

Jak skutecznie wyczyścić ramy okienne? Otóż okazuje się, że świetnym sposobem jest użycie mleczka czyszczącego. Wystarczy polać ramy, a następnie za pomocą szczoteczki do zębów wyszorować powierzchnię. Potem wystarczy wytrzeć ramy suchą szmatką, a do wyczyszczenia brudnych zakamarków, do których nie sposób dotrzeć szczoteczką, użyjmy patyczka do uszu. Patyczkiem usuniemy również zanieczyszczenia z uszczelek. Wystarczy spryskać sprayem czyszczącym, odczekać kilka sekund i za pomocą patyczka ściągnąć brud.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe sposoby na czyszczenie ram okiennych. Przydadzą ci się produkty z kuchni

Jeśli nie posiadasz mleczka czyszczącego, istnieją domowe sposoby na lśniące ramy okienne. 

  1. Ocet — zmieszaj 1/3 szklanki octu, szklankę wody, 2 łyżki soku z cytryny i kilka kropel płynu do naczyń. Wymieszaj i rozetrzyj po zabrudzeniach, a następnie wytrzyj szmatką.
  2. Soda oczyszczona świetnie radzi sobie z zażółceniami. Wystarczy zmieszać ją z wodą tak, aby powstała gęsta pasta, nałożyć na żółte plamy i odczekać kilka minut, a następnie zmyć.
Więcej o: