Tym wyborem zwiększasz możliwość wygranej na loterii. Odpowiednia metoda może być kluczem do sukcesu

Wysoka wygrana w loterii jest marzeniem wielu z nas. Nic dziwnego - praktycznie każdemu przyda się dodatkowy zastrzyk gotówki. Portal "Interia" przygotował zestawienie liczb, które mają spore prawdopodobieństwo wygranej, a także tych, które rzadko okazują się szczęśliwe.

Wiele osób marzy o wygranej w loterii, co szybko rozwiązałoby problemy finansowe i zwiększyło prawdopodobieństwo spokojnej przyszłości. Niektórzy mają własne metody na zakreślanie odpowiednich liczb. Jedni kierują się przeczuciem, a inni wybierają te, które im się wcześniej przyśniły. Nie każdy jednak wie, że istnieją pewne kombinacje, które mogą zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej. Choć trafienie "szóstki" nie jest proste, warto zwrócić na to uwagę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Mieszkańcy ukraińskiego miasta Kałusz komentują wygraną swojego zespołu na Eurowizji. "Każda wygrana jest teraz ważna dla Ukrainy"

Skreślając te liczby zwiększasz prawdopodobieństwo wygranej. Jak to działa?

Lotto jest jedną z najpopularniejszych loterii w Polsce. Można brać w niej udział od 1957 r. Jak podaje portal "Interia", dziś z gry losowej korzysta nawet co drugi Polak. Choć dla niektórych to codzienność, inni decydują się na udział raz na jakiś czas. Każdy uczestnik marzy jednak o jednym, czyli o skreśleniu "szóstki" i otrzymaniu najwyższej nagrody.

Okazuje się, że szansę na wygraną może zwiększyć zakreślenie najpopularniejszych kombinacji liczb. Wyróżnia się trzy:

  • 1, 2, 3, 4, 5, 6;
  • 7, 14, 21, 28, 35, 42;
  • 4, 8, 15, 16, 23, 43.

Taki wybór może jednak doprowadzić do zmniejszenia wartości głównej wygranej, gdyż zazwyczaj decyduje się na niego wiele osób.

Sprawdź, które liczby są najczęściej wygrane. Można wyróżnić aż 10

Portal "Interia" wyróżnił kilka liczb, które najczęściej są wygrane oraz te, które mają najmniejszą szansę powodzenia.

  • Często wygrywające liczby: 7, 8, 10, 14, 17, 20, 28, 32, 40, 42;
  • Rzadko wygrywające liczby: 19, 26, 29, 30, 33, 39, 43, 45, 47, 48.

Mimo wszystko warto mieć na uwadze, że prawdopodobieństwo trafienia "szóstki" wynosi 1 do 13983816, dlatego jest wyjątkowo niskie.

Więcej o: