Chciał usiąść w pociągu, ale jego miejsce było zajęte. Nie wierzy, co usłyszał. "Ludzie myślą, że zasady ich nie obowiązują"

Boris Becker opublikował na TikToku nagranie z pociągu. Kiedy mężczyzna chciał zająć swoje miejsce, okazało się, że siedzi tam inna pasażerka. Nie spodziewał się, że rozpęta się afera, gdy poprosi ją, żeby mu ustąpiła.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Decydując się na podróż pociągiem, musimy brać pod uwagę to, że nie podróżujemy sami. Kupujemy bilet, system przydziela nam miejsce i wystarczy tylko wsiąść do odpowiedniego przedziału i je zająć, żeby podróż przebiegła bez zakłóceń. Niestety są osoby, które uważają, że mogą ignorować informacje zawarte na bilecie i siadać, gdzie tylko zapragną. Często staje się to przyczyną konfliktów. Jeden z nich uwiecznił na nagraniu Boris Becker. 

Zobacz wideo Sławomir i Kajra od 7 lat wychowują syna. "Spędził z nami w trasie ponad 3 lata"

Chciał usiąść w pociągu, ale jego miejsce było zajęte

Boris Becker nie krył zaskoczenia, kiedy zobaczył, że na jego miejscu w pociągu siedzi obca kobieta. Mężczyzna najpierw powiedział jej, że jego miejsce to 103 i poprosił, żeby się przesiadła. Ta, zamiast to zrobić, zasugerowała mu, żeby usiadł na innym wolnym miejscu w przedziale. Zniecierpliwiony pasażer odmówił i powiedział, że zapłacił za miejsce 103, więc chciałby na nim usiąść. Osoby podróżujące w przedziale zdziwiły się, że tak zareagował. 

W komentarzach pod artykułem widzimy, że pokazana przez Beckera sytuacja, jest powszechna. Jedna z użytkowniczek TikToka zwróciła uwagę na to, że czasem trzeba dodatkowo dopłacić za miejsce przy oknie, a później i tak jest zajęte i trzeba prosić się o jego zwolnienie. Inna napisała, że kiedyś miała taką samą sytuację. Potem przez całą podróż osoba, która ją podsiadła, stała nad nią i siadała za każdym razem, kiedy poszła do toalety. Niektórzy mają już swój sposób na osoby, które nie przestrzegają zasad:

Jak zaczynają dyskutować, odwracam się na pięcie i wracam z konduktorem

- napisał jeden z użytkowników. A inny dodał: "Ludzie myślą, że zasady ich nie obowiązują".

Uciążliwi pasażerowie w pociągu

Uciążliwi pasażerowie w pociągach to nie nowość i nie chodzi jedynie o tych, którzy pomylą miejsca. Jakiś czas temu PKP Intercity opublikowało "Kodeks kulturalnego podróżowania", który ma przypominać podróżującym o panujących w pociągu zasadach. Jego autorzy sugerują m.in., żeby pomagać sobie nawzajem w podnoszeniu bagażu i starać się układać rzeczy w taki sposób, aby również inni mieli miejsce na swoje. Przypominają też, żeby zabierać do pociągu przekąski o neutralnym zapachu, słuchać muzyki w słuchawkach, wyciszać telefon i nie zdejmować butów w czasie podróży. 

Więcej o: