Spryskałem parapet produktem za 3 zł. To działa! Genialny patent na pleśń przy oknach

Pleśń, która pojawia się w okolicy parapetu lub okien może być naprawdę niebezpieczna. Z pomocą przychodzi produkt, który znajdzie się w każdym domu.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pojawienie się pleśni przy oknach i parapetach wpływa nie tylko na niekorzystny wygląd pomieszczenia, ale również na zdrowie domowników. Najgorsze, że jest to rodzaj zanieczyszczenia, które w łatwy sposób rozprzestrzenia się w całym domu. Jak temu zaradzić? Istnieje pewien domowy produkt, za który w markecie zapłacimy dosłownie kilka złotych.

Zobacz wideo Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

OFERTY AVANTI24.PL: Kabaretki wracają do łask! Ten efektowny dodatek nada charakteru każdej kobiecej stylizacji

Jak poradzić sobie z uporczywą pleśnią? Banalny trik

Przyczyn pojawienia się pleśni w niechcianych miejscach jest naprawdę wiele. Najczęściej te groźne i irytujące zabrudzenia występują w pomieszczeniach, gdzie system wentylacji powietrza nie działa prawidłowo. W pokoju panuje duża wilgotność, a przy tym niska temperatura - to idealne warunki do powstania pleśni w okolicach okien.

Postanowiłem, że spróbuję zwalczyć pleśniowe plamy... octem. Na początku staranie osuszyłem cały obszar wokół okien. Potem do spryskiwacza po płynie do okien przelałem szklankę tego magicznego produktu, a następnie nałożyłem go na całą powierzchnie zabrudzeń. Po około dwóch godzinach dokładnie wyszorowałem miejsca, w których występowała pleśń, a na koniec usunąłem zbędne pozostałości suchą ściereczką z odrobiną wody i płynu do naczyń. Okazało się, że sposób jest skuteczny. 

Należy pamiętać, że do wykonania powyższych czynności niezbędne będą rękawiczki i maseczka na twarz. Długotrwałe przebywanie w pokoju opanowanym przez pleść może bardzo niekorzystnie wpłynąć na zdrowie każdego człowieka.

Jak zapobiec pojawienia się pleśni? Przydatne wskazówki

Aby pleśń nie "zawitała" do naszego domu czy mieszkania, trzeba pamiętać o odpowiedniej wentylacji. Regularne wietrzenie poszczególnych pomieszczeń jest bardzo ważne. Inną wskazówką jest dbanie o czystość danego pokoju. Wszelkiego rodzaju resztki jedzenia, sierść czy mokre plamy także mogą przyczynić się do powstawania pleśni. Na koniec przypominamy, że na rynku dostaniemy mnóstwo chemicznych preparatów, które poradzą sobie z usunięciem pleśniowych plam (w przypadku potężnych zabrudzeń, jeśli ocet okaże się zbyt słaby), a także pomogą w zapobieganiu ich występowania.

Więcej o: