Tak wygląda po 20 latach wstrzykiwania botoksu. Internauci w szoku. "Przerażające"

Botoks jest obecnie najpopularniejszym zabiegiem odmładzającym. Chociaż ma swoje zalety, takie jak redukcja zmarszczek, długotrwałe stosowanie może mieć daleko idące konsekwencje. Przekonała się o tym jedna z użytkowniczek TikToka, która po 20 latach postanowiła zrezygnować z zastrzyków.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Botoks wykorzystuje się głównie w medycynie estetycznej. Redukuje zmarszczki mimiczne twarzy i zapobiega powstawaniu nowych, a także łagodzi rysy buzi. Zabieg ma na celu rozluźnienie mięśni. Najczęściej używa się go do likwidacji tzw. kurzych łapek, zmarszczek na czole czy pod oczami. Pewna tiktokerka pokazała, jak wygląda jej twarz po 20 latach stosowania zastrzyków.

Zobacz wideo Honorata Skarbek stosuje medycynę estetyczną. "Zrobiłam sobie usta"

Wstrzykiwała sobie botoks przez 20 lat. Przestała pół roku temu

Brenda Blay publikuje filmiki na TikToku pod nazwą nursebblay. Kobieta ma 55 lat, jest pielęgniarką i mieszka w Kalifornii. Przez ostatnie 20 lat wstrzykiwała sobie botoks. Przestała to robić w październiku i postanowiła podzielić się z widzami nagraniem, jak teraz wygląda jej twarz. Brenda wskazuje na czoło i pokazuje niewielki ruch mięśni między brwiami i w pobliżu czubka głowy. - Nie widać ruchu mięśni, bo tak długo ich nie używałam. Dopiero teraz je odbudowuję - wyjaśnia Blay. Pielęgniarka mówi, że ruch i zmarszczki zaczynają wracać, ale jeszcze nie w stu procentach.

Zanik mięśni po regularnym botoksie. Internauci podzieleni

To, o czym mówi Brenda, to forma zaniku mięśni spowodowana zastrzykami z botoksu. Dermatolożka z Nowego Jorku, Patricia Wexler, wyjaśniła, że mięśnie mogą zanikać z powodu braku użycia, jeśli botoks jest stosowany konsekwentnie bez żadnych przerw. Gdy z niego zrezygnujesz, zmarszczki wrócą, ale w znacznie wolniejszym tempie niż w przypadku braku zastrzyków. Głosy w komentarzach są podzielone. Niektórym podoba się efekt, jaki uzyskała 55-latka. Inni są zdania, że powinna całkowicie zrezygnować z botoksu, gdyż zmarszczki to naturalna sprawa i każdy z nas prędzej czy później będzie je mieć.

Dzięki za szczerość w tej sprawie. Nigdy nie używałam botoksu.
Wyglądasz, jakbyś miała zamrożoną twarz.
Przerażające.
Zmarszczki na twarzy to naturalna kolej rzeczy. Przestań z tym walczyć.
Nie widzę w tym nic złego.
Więcej o: