Zawieś balony na balkonie. W mig pozbędziesz się uciążliwego problemu

Najlepszym sposobem na pozbycie się gołębi jest przede wszystkim uniemożliwienie im przylatywania. Istnieje wiele rozwiązań, a niektóre z nich nie wymagają nadmiernego wysiłku. Podpowiadamy, jak w prosty sposób sprawić, że ptaki będą trzymać się z daleka od naszego balkonu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gołębie są nie tylko notorycznie hałaśliwe, ale mogą też narobić bałaganu i kosztownych uszkodzeń. Co więcej, ich odchody mogą przenosić choroby i przyciągać szkodniki, takie jak muchy i szczury, co może narazić nas, na kolejny problem. Istnieje kilka powszechnie zalecanych domowych środków na pozbycie się gołębi i innych ptaków, dzięki którym w mig znikną z balkonu lub naszej posesji.

Zobacz wideo Emma ratuje miejskie gołębie. "Są znienawidzone"

Jak odstraszyć gołębie z balkonu? Domowe sposoby, które zaskakują skutecznością

Jeśli zauważyłeś nietypową liczbę gołębi na balkonie, prawdopodobnie oznacza to, że mają one w pobliżu jakieś źródło pożywienia i wody. Ważne jest, aby usunąć je i nie karmić gołębi i ptaków, jeśli chcesz się ich pozbyć. Stworzenia te mają niesamowitą zdolność zapamiętywania, gdzie były oraz co widziały. Mimo że mogłeś nie dostarczać im pożywienia, upodobały sobie twój balkon np. gdyż stanowi dla nich bezpieczne miejsce przed drapieżnikami czy po prostu złą pogodą. Pozbycie się gołębi z małych obszarów, takich jak balkony, można rozwiązać za pomocą stosunkowo prostych działań. Zaliczają się do nich:

  • taśma odblaskowa. Oderwij kawałek i przymocuj do poręczy lub ściany przylegającej do miejsca, w którym gromadzą się gołębie.
  • stare płyty CD. Odbicia z płyt mogą działać na gołębie odstraszająco. Ważne, aby powiesić je w sposób wywołujący ruch i refleksję, w przeciwnym razie ptaki mogą się przyzwyczaić.
  • folia aluminiowa. Produkt ten stwarza niewygodne środowisko do bytowania przez gołębie. Folia nie tylko blokuje światło słoneczne, ale również wytwarza hałas, który odstrasza ptactwo.
  • plastikowy wabik sowy. Fałszywa figurka może odstraszyć gołębie, które uznają ją za prawdziwego drapieżnika i będą się trzymać z daleka od twojego balkonu.

Jak pozbyć się gołębi z parapetu lub balkonu? Zastosuj odstraszacz na gołębie w formie balonów

Domowych i szybkim rozwiązaniem na odstraszenie gołębi z naszego balkonu jest wykorzystanie kolorowych balonów, najlepiej w jaskrawych barwach. Wystarczy kilka sztuk napełnionych powietrzem zamocować w widocznym miejscu do balustrady, gdzie mają w zwyczaju przesiadywać nieproszeni goście. Podobnie jak inne rekwizyty wykorzystywane do przepędzania ptaków powinny swobodnie poruszać się pod wpływem wiatru. Dzięki temu gołębie będą trzymały się z daleka i nieprędko będą skłonne wrócić na nasz na teren naszego balkonu.

Więcej o: