Zrób to zamiast botoksu. Tak gwiazdy pozbywają się zmarszczek. Efekt liftingu bez skalpela

Gwiazdy używają tych trików, by pozbyć się zmarszczek. Zamiast botoksu tosują te techniki. Wizażystki polecają ten makijaż dla dojrzałych kobiet, które chcą rozświetlić i odmłodzić swoją twarz.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Starzenie się to naturalny proces i jego oznaki na początku objawiają się w postaci zmarszczek na twarzy. Najbardziej widoczne są zmarszczki wokół oczu, na czole i w kącikach ust. Gwiazdy niwelują zmarszczki przy użyciu tych kilku makijażowych trików, które dają efekt liftingu.

 

Jak krok po kroku wykonać odmładzający makijaż dla kobiet po 50-tce?

Odmładzający makijaż jest przede wszystkim świetlisty, zapewniający efekt glow. Najważniejsze jest również postawienie na oszczędność. Nic nie postarzy nas tak bardzo jak gruba warstwa ciężkiego podkładu, który podkreśli wszystkie zmarszczki i doda nam lat. Poznaj triki stosowane przez słynnych wizażystów, którzy na co dzień malują gwiazdy i makijażem skutecznie ukrywają zmarszczki.

Jako pierwszy krok należy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry

Dobierz odpowiedni nawilżający krem oraz bazę pod makijaż, która wygładzi twoją skórę. To właśnie etap przygotowania skóry jest sekretem pięknego, odejmującego optycznie lat efektu. Zdecydowanie unikaj podkładów matujących, postaw na lekkie fluidy lub kremy BB i CC. Wybieraj podkłady rozświetlające, najlepiej z drobinkami złota.

Zobacz wideo Julia Wieniawa planuje poprawiać urodę? "Nie mam problemu, że dziewczyny coś sobie poprawiają"

Kolejnym z elementów odmładzającego makijażu, który skutecznie odejmie nam lat, jest użycie korektora. Najlepiej wybrać o ton jaśniejszy od podkładu, którego używamy na co dzień. Najlepiej nałożyć go palcami lub gąbeczką.

 

Jeśli chcesz, by twój makijaż odejmował ci lat, postaw na róż zamiast rozświetlacza 

Jeśli chcesz, by makijaż optycznie odejmował ci lat, poza zniwelowaniem zmarszczek warto zadbać o efekt liftingu i wypełnienia. Aplikując róż w górnej części policzków, sprawisz, że będą się one wydawać jędrniejsze i pełniejsze. Rozświetlacz podkreśla zmarszczki i niedoskonałości cery, warto więc go unikać.

 
Więcej o: