Ile razy można założyć stanik bez prania? Odpowiedź ekspertki może zaskoczyć

Niektóre kobiety zmieniają stanik co kilka dni, inne robią to codziennie. Ile razy jednak można go założyć, zanim zaistnieje konieczność, by go wyprać? Ekspertka zdradza czas, który jest w tym przypadku optymalny i radzi, jak należy prać stanik, by go nie zniszczyć.

Wiele kobiet zastanawia się, jak często należy prać stanik. Szczególnie gdy mają pracę, która nie wymaga od nich wysiłku, a przez to mniej się pocą. Okazuje się, że odpowiedź wcale nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. Ekspertka w rozmowie z portalem zycie.hellozdrowie.pl zdradza, kiedy jest najlepszy moment na wypranie biustonosza.

Zobacz wideo Nie lubisz, gdy ramiączka stanika wystają ci spod bluzki? Wystarczy ten jeden trik

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ile razy można założyć stanik, zanim będzie trzeba go wyprać? Odpowiedź może niektórych zaskoczyć

Zastanawiasz się, jak często powinno się zmieniać biustonosz? Jeśli chcesz wiedzieć, ile razy można go założyć, zanim należy go wyprać,  sprawdź, co na ten temat ma do powiedzenia ekspertka. Izabela Sakutova zajmuje się brafittingiem, dlatego na biustonoszach zna się jak nikt inny. - Polecam wcielić w życie zasadę trzech biustonoszy: jeden nosimy, drugi pierzemy, trzeci odpoczywa - mówi w rozmowie z Martą Dragan.

Zaleca, by nie zakładać tego samego stanika dwa dni pod rząd, ponieważ negatywnie to wpływa na jego włókna. Szybciej tracą elastyczność, a co za tym idzie, biustonosz przestaje mieć odpowiedni kształt i nie spełnia już dobrze swojej roli. Zakłada się, że jeden stanik można włożyć nawet 2-3 razy, zanim będzie trzeba go wyprać. Jeśli jednak wybierasz się na siłownię lub miałaś intensywny dzień, wypierz go od razu.

Jak prawidłowo prać biustonosz, by się nie zniszczył? Lepiej zapomnij o pralce

Jak jednak prawidłowo prać biustonosze, żeby długo zachowały idealny kształt i świetnie podtrzymywały piersi? Okazuje się, że najlepiej sprawdzi się tutaj pranie ręczne, które jest bardzo delikatne. Należy zapomnieć więc o pralce, która, pracując nawet na subtelnym programie, z łatwością może uszkodzić bieliznę. Wystarczy do miski wlać letnią wodę (nie powinna przekraczać 30 stopni Celsjusza) i dodać do niej delikatny płyn do prania. Zapnij haftki stanika, a następnie umieść go w wodzie z detergentem na 15-20 minut. Pamiętaj, by po tym wysuszyć biustonosz, kładąc go na płasko na podłodze lub suszarce wyłożonej ręcznikiem.

Więcej o: