Imiona, które przyciągają pieniądze. Osoby, które je noszą, żyją dostatnio

Osoby, które zostały tak nazwane przez swoich rodziców mają cechy sprawiające, że łatwo mnożą oszczędności, podejmują dobre decyzje finansowe, a gdy zdecydują się na ryzyko - zwykle im się to opłaca.

Więcej tematów związanych z życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

Niektórzy uważają, że imiona mogą w pewnym stopniu determinować cechy, osób, które je noszą, a nawet wpływać na to, jak będzie wyglądało ich życie w poszczególnych dziedzinach - miłości, kariery etc. Tym sposobem można wierzyć, że niektóre imiona przynoszą szczęście w sprawach finansowych.

Zobacz wideo Ile powinna zarabiać kobieta?

Dawid - wszędzie go pełno

Mężczyzna o tym imieniu jest zwykle bardzo aktywny. Uwielbia, gdy wokół niego dużo się dzieje, szuka towarzystwa innych, bo doskonale się czuje otoczony ludźmi. Dużo z nimi rozmawia, lubi im doradzać, pomagać, zachęca ich do różnego rodzaju aktywności. Z tego powodu jest uczestnikiem i świadkiem wielu zdarzeń, które mogą okazać się korzystne finansowo. Dawid bywa też trochę egoistyczny, dlatego w sferze finansowej stara się być bardzo ostrożny i nie szasta pieniędzmi na prawo i lewo.

Jakub - najpierw pomyśli, później zrobi

Ten, kto ma w dowodzie takie imię, jest często rozsądnym człowiekiem, który nie podejmuje pochopnych decyzji. Zależy mu na poczuciu bezpieczeństwa i stabilizacji, z tego powodu zawsze ma odłożone oszczędności. Działa rozważnie, więc raczej nie wzbogaci się z dnia na dzień, ale powoli, sukcesywnie będzie budował swój kapitał. Nie grozi mu też utrata pieniędzy na skutek nierozważnie podjętych, ryzykownych decyzji.

Dominika - wszsytko dogłębnie analizuje

Zanim podejmie jakąkolwiek decyzję finansową, uważnie przeanalizuje wszystkie "za' i "przeciw". Działa jednak szybko i zdecydowanie, więc żadna okazja do pomnożenia oszczędności nie przejdzie jej koło nosa. Intratny interes wywęszy nawet tam, gdzie inni nie spodziewają się zarobić nawet grosza. Jej dociekliwość zwykle bywa nagradzana. 

Weronika - nie boi się działania

Jest spontaniczna i przebojowa. Ma w sobie także wiele odwagi, więc nie boi się podejmować ryzyka, gdy podejrzewa, że może jej się opłacić. Zamiast czekać, aż szczęście (także w sferze finansowej) się do niej uśmiechnie, woli działać, żeby temu szczęściu pomóc. I zwykle dobrze na tym wychodzi. Jest przy tym bardzo szczodra, jednak wszystkie wydatki (także te mniej potrzebne) ma zawsze pod kontrolą. 

Więcej o: