Dostała zaproszenie na komunię do chrześniaka. Termomiksy, rowery i zegarki to przy tym pikuś

Zaproszenia na komunię i wymogi dotyczące prezentów dla dzieci wywołują sporo dyskusji i kontrowersji w sieci. Rowery i zegarki to już przeżytek. Teraz podobno płaci się za rodzinne wypady do ciepłych krajów. Co będzie dalej?

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a wraz z nią tegoroczna komunia święta. Wielu dzieciom towarzyszą emocje związane z tym wydarzeniem. Rodzice poszukują sali do wynajęcia, odpowiedniej garderoby, dodatków niezbędnych na przyjęcie wyprawiane po mszy świętej, a Internet zalewa fala oburzonych gości, którzy wraz z otrzymaniem zaproszenia na uroczystość dowiadują się o zasadach i wymogach dotyczących prezentów, które mają być podarowane dzieciom z okazji tego święta. 

Więcej ciekawych interesujących treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zaproszenie na komunię, które wywołało kontrowersje

Na portalu kobieceinspiracje.pl opisana jest historia Marzeny. Kobieta dostała zaproszenie na komunię do swojego chrześniaka. Chłopiec jest synem jej brata Pawła, i o ile z bratem jak i chłopcem ma świetny kontakt, dla Mateusza jest wprost wymarzoną ciocią, tak z nową partnerką swojego brata nie dogaduje się. Ze względu na kontakty rodzinne przymyka oko na różne niewygodne sprawy, ale ostatnie wydarzenia sprawiły, że emocje i wściekłość zaczęły brać górę.

Zobacz wideo "Mamo, gdzie są moje pieniądze z komunii?". Adwokat: Dziecko powinno te pieniądze otrzymać

Nowa partnerka brata postanowiła wykorzystać komunię do spełnienia własnej zachcianki

Paweł, jego syn i nowa partnerka przygotowują się do wielkiego wydarzenia, jakim jest komunia święta. Jak w większości rodzin prowadzone są długie rozmowy nie tylko na temat przebiegu samej uroczystości kościelnej, ale i przyjęciu jakie będzie zorganizowane później. Marzena już wcześniej rozmawiała z chrześniakiem na temat wymarzonego prezentu, który chłopiec chciałby dostać. Opowiadał jej o smartwatchu. Kobieta jednak doznała szoku, gdy otrzymała zaproszenie na uroczystość. Do zaproszenia dołączony był liścik, w którym jasno było napisane, że gości prosi się o wręczenie pieniędzy, gdyż chłopiec marzy o wyjeździe na Malediwy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że chłopiec nigdy o takim wyjeździe nie wspomniał, czego nie można powiedzieć o partnerce brata. Wszyscy z rodziny słyszeli już opowieści jak znajomy ciągle tam wyjeżdżają, a ona wciąż ma za mały budżet.

Marzena postanowiła tym razem postawić na swoim. Po wcześniejszych rozmowach z chłopcem i tak zakupiła już wybrany model smartwatcha. Nie ma pojęcia jak zareaguje na to jej brat i jego partnerka, ale ona nie chce spełniać zachcianek obcej kobiety. Prezent ma ucieszyć chłopca i to jest dla niej najważniejsze.

Źródło: kobieceinspiracje.pl

Więcej o: