Zakop to blisko hortensji, a nie pożałujesz. Produkt za 5 zł sprawi, że bujnie zakwitną

Chcesz, żeby twoje hortensje wyrosły bujnie i zdrowo? Wystarczy, że dowiesz się, w jaki sposób je nawozić. Dzięki temu trikowi, rośliny pięknie zakwitną. Zakop jeden produkt w ziemi niedaleko krzewów, a nie pożałujesz.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Hortensje to popularne kwiaty, które od lat zachwycają swoimi kolorami i kształtami. Aby zdrowo rosły należy zapewnić im odpowiednie warunki do rozwoju. Jeśli chcesz, żeby latem pięknie zakwitły, wypróbuj jeden prosty trik. Wystarczy, że przygotujesz domowy nawóz.

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Zakop to obok hortensji, a pięknie wyrosną. Potrzebujesz jednego produktu

Uprawa hortensji nie należy do najtrudniejszych wyzwań, jakie czekają na entuzjastów ogrodnictwa. Warto jednak znać kilka prostych trików, dzięki którym zapewnimy im najlepsze warunki do rozwoju. Przygotuj domowy nawóz, a latem roślina bujnie zakwitnie. Potrzebujesz jedynie jednego produktu - skórek od bananów.

Po zjedzeniu owoców nie wyrzucaj ich resztek. Zamiast tego pokrój je na mniejsze kawałki i dokładnie wymyj. Następnie zakop skórki nieopodal kwiatów. Są bowiem bogate w potas i fosfor, które w dużym stopniu wspomogą rozwój roślin.

Domowy nawóz w płynie. Podlej nim glebę wokół roślin, a nie pożałujesz

Istnieje jeszcze jeden sposób, wykorzystujący resztki owoców. Dzięki niemu przygotujesz płyn, który dostarczy roślinom substancje niezbędne do rozwoju. Dokładnie wymyj skórki po bananach, a następnie zanurz je w misce z wodą. Do płynu wsyp dwie łyżeczki sody oczyszczonej. Skórki powinny namaczać się w miksturze przez co najmniej 20 minut. Po tym czasie wyciągnij skórki po bananach i potnij je na mniejsze kawałki.

Kolejnym krokiem w przygotowaniu domowego nawozu, będzie wysuszenie resztek owocu. Gdy kompletnie wyschną, pokrusz je lub zmiel za pomocą blendera. Następnie zalej skórki wodą i zostaw na kilka dni. Tak przygotowany środek wymieszaj z glebą wokół hortensji. W ten sposób dostarczysz im niezbędnych substancji odżywczych. Choć ten sposób jest zdecydowanie bardziej skomplikowany od poprzedniego, to zapewni o wiele lepszy efekt. Z tego powodu warto choć raz wypróbować go w swoim ogrodzie.

Więcej o: