W tej bajkowej wsi znajduje się dworek Lucy z "Rancza". Niegdyś kręcono tu inny kultowy film

Pewne seriale zawładnęły sercami Polaków i - mimo upływu lat - nie przestają bawić i wzruszać. Jednym z nich jest bez wątpienia "Ranczo". Słynna produkcja TVP przez 8 lat serwowała widzom ciekawe historie i kadry malowniczej okolicy; tym samym fikcyjna wieś "Wilkowyje" stała się perłą turystyczną. Szczególne zainteresowanie wzbudza urokliwy dworek Lucy. Jak dziś wygląda?

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Od emisji ostatniego odcinka serialu "Ranczo" minęło już blisko 7 lat, a mimo to wciąż widzowie ochoczo do niego wracają. Opowieść o perypetiach młodej Amerykanki, która przeprowadza się do Wilkowyj, zgromadziła pokaźne grono fanów. 

Zobacz wideo "Ranczo" - bajka, którą pokochali polscy widzowie

Wszystko za sprawą barwnej fabuły, sympatycznych bohaterów i malowniczej okolicy, która po czasie stała się perłą turystyczną. Wielu podróżnych chciało się przekonać, jak wygląda na żywo słynna ławeczka, rynek czy dworek Lucy, wokół którego kręciła się fabuła "Rancza". 

Z wizytą w Wilkowyjach 

Lokalizacji, w których kręcono serial "Ranczo", jest kilka. Najbardziej charakterystyczne budynki znajdują się jednak w miejscowości Jeruzal w województwie mazowieckim. W tej niewielkiej wsi mieściło się biuro wójta Kozioła, kościół i sklep Krystyny Więcławskiej, przed którym nie mogłoby zabraknąć kultowej ławeczki. Mimo wszystko niektóre budynki i inne istotne obiekty porozrzucane są po dalszych zakątkach Polski - jak słynny dworek Lucy, głównej bohaterki produkcji.  Znajduje się niemal 130 km od wsi Jeruzal. 

 

Słynna posiadłość

Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w "Ranczu" jest dworek młodej Amerykanki, Lucy. Okazała posiadłość w typie XIX wiecznego dworku szlacheckiego w połączeniu z tętniącym zielenią ogrodem przypominała kadry wyrwane z baśni. W rzeczywistości budynek znajduje się w miejscowości Sokule. Został on zbudowany w XVIII wieku, niegdyś służył już jako sceneria w filmie "Noce i dnie". Turystów może jednak rozczarować fakt, że bajeczny obiekt jest własnością prywatną, a właściciele nie udostępniają go zwiedzającym.

 

OFERTY AVANTI24.PL: Spodnie dresowe idealne na wiosnę! Są niesamowicie wygodne, a jakość zachwyca!

Źródła: Facebook, wposzukiwaniu.pl

Więcej o: