Jak prawidłowo zawiesić kostkę w toalecie? "Tyle lat w błędzie"

Często z czasem dowiadujemy się, że coś, co zwykle robiliśmy w określony sposób, tak naprawdę było błędem. Podobnie jest z zawieszaniem kostki w toalecie. Okazuje się, że istnieje inny sposób na to, by ją umieścić. Jak to zrobić? Możesz być zaskoczona.

W mediach społecznościowych codziennie natykamy się na nowe triki, które mają ułatwić nam życie. Podobnie jest w przypadku sposobów na szybkie oraz efektowne sprzątanie lub zachowanie czystości pomieszczeń na dłużej. Dotyczy to też triku, który zdobył w sieci ogromną popularność, a mówi on o sposobie, w jaki powinno się zawieszać kostkę w toalecie. Okazuje się, że niektórzy przez lata robili to zupełnie inaczej. 

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak umieszczać zawieszkę w toalecie? Istnieje alternatywny sposób, który zaskakuje

Obecnie ogromną kopalnią inspiracji jest TikTok, na którym królują krótkie materiały wideo dotyczące różnorodnej tematyki. Wiele osób dzieli się tam przede wszystkim trikami ułatwiającymi sprzątanie czy porządkowanie przestrzeni. Jednym z nich jest alternatywny sposób na zawieszanie koszyczka z kostką do toalety. Większość osób umieszcza ją, wieszając na rancie muszli klozetowej. Okazuje się jednak, że niektórzy uważają to za błąd, ponieważ zawieszka nieestetycznie wystaje, psując wizualny efekt. Jak więc należy to robić?

Swoim trikiem podzielił się użytkownik TikToka z profilu carmelo.severino76, który na krótkim filmiku pokazał, jak warto nakładać zawieszkę w toalecie. Niektórzy mogą być zaskoczeni, ponieważ kostkę zaleca umieszczać w kołnierzu toalety, zamiast zawieszać ją na jej rant. Dzięki temu zawieszka chowa się wewnątrz muszli i wygląda estetyczniej. Należy jednak pamiętać, by bardzo dokładnie ją włożyć, żeby woda nie wypchnęła jej podczas spłukiwania nieczystości.

Nowy sposób wieszania kostki do WC. Internauci są nim zachwyceni

Nie da się ukryć, że sprytny trik z zawieszaniem kostki do toalet wzbudził zainteresowanie wśród użytkowników i użytkowniczek TikToka. Wiele osób jest zaskoczonych tym, że właśnie w taki sposób można ją umieścić, o czym świadczą liczne komentarze.

To działa!
Tak niesamowite, że teraz każdy będzie tak robił.
A ja tyle lat w błędzie...
Nie wiedziałam, że robię to źle.

Warto jednak zaznaczyć, że trzeba bardzo dokładnie zahaczyć zawieszkę o rant toalety, by podczas napływu wody nie została z niego wypchnięta. Wówczas osunie się i zostanie spłukana wraz z wodą. Sposób ten nie sprawdzi się w przypadku każdego modelu toalety, o czym także trzeba pamiętać. Najlepiej zadziała, gdy rant muszli jest szeroki i łatwo wsunąć w niego zawieszkę, dokładnie ją zaczepiając.

Więcej o: