Była w 5 miesiącu ciąży, gdy jej eks 40 razy dźgnął ją nożyczkami w brzuch. Ciało odnalazł ojciec

W grudniu 2022 roku Wielką Brytanią wstrząsnęła informacja o brutalnej zbrodni we wschodnim Londynie. 37-latek zamordował partnerkę, która była w piątym miesiącu ciąży. Mężczyzna 40 razy dźgnął ją w brzuch. Kobieta osierociła czworo dzieci.

28-letnia Brytyjka Allish Walsh była w piątym miesiącu ciąży, gdy jej były partner 37-letni Liam Taylor zaatakował ją w mieszkaniu, zadając 40 ciosów nożyczkami w brzuch. Zakrwawioną kobietę odnalazł ojciec.

Zobacz wideo Żory: 40-letni mieszkaniec Rybnika zatrzymany w sprawie brutalnego zabójstwa koleżanki z pracy

Zabił matkę swojego nienarodzonego dziecka. "Z pełną świadomością"

Gdy ojciec znalazł ciało zmasakrowanej Allish, kobieta jeszcze żyła. Sprawca przykrył ją odblaskową kurtką, a w kieszeni pozostawił kartę płatniczą. Obok leżały zakrwawione nożyczki. Ojciec ofiary natychmiast wezwał karetkę, ale Brytyjki nie udało się uratować. — Atak był wyjątkowo brutalny i przeprowadzony z pełną świadomością, że Walsh nosi dziecko oskarżonego — powiedziała prokuratorka Joan Osborne w rozmowie z "Mirror". 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl  

Oskarżony przyznał się do winy. "Chwila szaleństwa może zmienić życie"

Liam Taylor od razu trafił na listę podejrzanych. Nagrania monitoringu zarejestrowały, jak wchodzi do budynku, w którym mieszkała Allish o godzinie 20:36 i wychodzi z niego po około 40 minutach. Istotne były również zeznania przyjaciółki kobiety, która rozmawiała z nią chwilę przed tragedią. Zeznała, że Allish napisała jej wiadomość, że nie może pozbyć się Liama z mieszkania.

Kobieta zadzwoniła do koleżanki, a po drugiej stronie słuchawki słyszała krzyki i odgłosy szamotaniny. Mężczyzna miał być agresywny i jak wykazały badania, w jego organizmie znajdowały się kokaina, marihuana i alkohol. Liam Taylor przyznał się do winy. — To szalone, jak jedna chwila szaleństwa może zmienić całe twoje życie — powiedział policji po zatrzymaniu. Wcześniej był karany za atak metalowym kijem na własną matkę.

Więcej o: