Policja prowadziła lekcję w szkole. Nikt nie przewidział takiego zakończenia. "Poinformowali sąd rodzinny"

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w jednej ze szkół w powiecie oławskim, 4 kwietnia około godziny 10.00. Pies policyjny, który towarzyszył funkcjonariuszowi policji podczas lekcji z młodzieżą, wykazał szczególne zainteresowanie plecakiem jednej z uczennic.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Jan Dąbrowski o Macie i marihuanie. Nieźle zażartował

Lekcji, którą prowadziła tego dnia policja, dotyczyła "przejawów demoralizacji, zgubnym wpływie narkotyków i alkoholu na życie i zdrowie" - czytamy na stronie KPP Oława. Poruszano również temat odpowiedzialności karnej nieletnich.

Policjantce towarzyszył funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego z partnerem - psem policyjnym, który wyspecjalizowany był w wykrywaniu narkotyków. Uwagę zwierzaka szczególnie przykuł plecak jednej z uczennic.

Czworonóg zaczął łapczywie obwąchiwać szkolny tornister i w pewnym momencie zasygnalizował swoim zachowaniem, że w środku mogą znajdować się substancje zabronione. Bardzo szybko też skierował się w stronę plecaka 16-latki.

Policjanci przeprowadzili lekcję w szkole. Nikt nie podejrzewał, co się stanie

Ku zaskoczeniu samych mundurowych, a także reszty klasy i nauczyciela, w plecaku znaleziono nieznaczne ilości marihuany oraz lufkę.

Oławska policja informuje, że 16-letnia uczennica odpowie za "naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii".

"To zjawiska, wobec których nikt nie powinien być obojętny!"

"Nieletnia po czynnościach została przekazana pod opiekę rodziców, a policjanci o całej sprawie poinformowali sąd rodzinny" - przekazała rzeczniczka prasowa KPP w Oławie, asp. szt.  Wioletta Polerowicz.

"Przypominamy, że wśród przejawów demoralizacji za najbardziej zagrażające zdrowiu i prawidłowemu rozwojowi dzieci i młodzieży, uznaje się narkomanię oraz alkoholizm. Pamiętajmy, że są to zjawiska, wobec których nikt nie powinien być obojętny!" - dodała w opublikowanym na stronie policji komunikacie.

Źródło: https://olawa.policja.gov.pl

Więcej o: