Wilgoć w domu może poważnie zaszkodzić zdrowiu. Jak się jej pozbyć? Wystarczy wydać 5 zł

Zbyt duża wilgotność powietrza w domu jest nie tylko irytująca, ale może mieć zły wpływ na nasze zdrowie. Jeśli chcesz pozbyć się wilgoci, lepiej sięgnij po portfel i wyciągnij 5 zł. Właśnie tyle kosztuje sprawdzony produkt, który rozwiąże problem na długo.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak utrzymać idealny poziom wilgotności powietrza w domu? Jest na to prosty sposób. Jeden produkt może skutecznie pozbyć się wilgoci. Dowiedz się, jak wykorzystać ten banalny trik.

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Wilgotność w domu - ile powinna wynosić? Powietrze nie powinno przekraczać tych parametrów

W większości domów zwykle utrzymujemy temperaturę w wysokości 20-22 stopni Celsjusza. W tych warunkach wilgotność powietrza powinna wynosić od 30 do 65%. W niektórych przypadkach ten poziom może wynosić nawet ponad 80%. Jak ustalić, czy w naszym domu  jest zbyt wilgotno? Wystarczy spojrzeć na szyby. Okna najczęściej pokażą, czy wewnątrz panuje idealna atmosfera. Jeśli na ich powierzchni pojawiają się zacieki, należy od razu zająć się wysuszaniem lokum.

Najskuteczniejszym sposobem na obniżenie wilgoci w domu jest jego częste wietrzenie i sprawna wentylacja. Nawiewu nie można jednak zamontować w każdym budynku. Co robić w takim przypadku? Jest na to banalny sposób. Wystarczy wydać 5 zł, a skutecznie pozbędziemy się wilgoci z naszych czterech kątów.

Pochłaniacz wilgoci za 5 zł. Wystarczy użyć jednego produktu, a zapomnisz o problemie

Jednym z najskuteczniejszych domowych pochłaniaczy wilgoci jest kreda. Przedmiot, który zwykle kojarzy nam się z odpytywaniem przy tablicy, przyda się w walce ze zbyt dużą wilgotnością powietrza w domu. Wystarczy, że za pomocą taśmy klejącej połączysz ze sobą kilka kostek produktu, a następnie położysz je w miejscu wymagającym osuszenia. Kreda szybko wchłonie nadmiar wilgoci, dzięki czemu zadbasz o swoje zdrowie.

Inny popularny sposób pozwoli ci jednocześnie zredukować wilgotność powietrza i udekorować lokum. Niektóre rośliny są naturalnymi pochłaniaczami wilgoci. Gatunki takie jak skrzydłokwiat, paproć, zielistka, czy dracena to idealne rozwiązanie irytującego problemu. Jeśli postawisz je w najbardziej wilgotnych miejscach w domu, szybko doprowadzą atmosferę wewnątrz do perfekcji.

Więcej o: